Kyla monstras. Didžiausia pasaulyje. „Ji bus didesnė nei Trijų tarpeklių užtvanka“ (Video) ()
Trijų tarpeklių užtvanka šiuo metu yra didžiausia hidroelektrinė pasaulyje, tačiau Kinijoje pradėti naujo projekto darbai Tibete. Užbaigus projektą, tai bus didžiausia užtvanka pasaulyje ir didžiulė hidroelektrinė, galinti tiekti 300 milijardų kWh energijos.

© Le Grand Portage, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ThreeGorgesDam-China2009.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kinija garsėja daugybe masyvių statinių. Vienas iš jų yra Trijų tarpeklių užtvanka, kurios statyba Jangdzės upėje prasidėjo 1993 m., o rezervuaras buvo užpildytas vandeniu 2010 m. Tai buvo brangiausias pavienis statybos projektas pasaulyje, kurio vertė siekė 37 mlrd. dolerių. Dabar Kinijoje, Tibete, pradėti dar didesnės užtvankos statybos darbai.
Kinijoje pradėti dar didesnės užtvankos nei Trijų tarpeklių užtvanka statybos darbai. Statybų pradžios ceremonijs įvyko šeštadienį Njingčio mieste, dalyvaujant Kinijos premjerui Li Čiangui. Tai žymėjo didelio masto hidroelektrinės projekto Jarlung Cangpo (Yarlung Tsangpo) upėje Tibete pradžią.
|
Ceremonijos metu buvo padėtas pamatinis akmuo ir pradėta šio milžiniško koloso statyba.
Tačiau projektas kelia susirūpinimą Indijoje ir Bangladeše. Jarlung Cangpo upė išteka iš Tibeto plynaukštės ir teka į šiaurės rytų Indijos Arunačal Pradešo ir Asamo valstijas, prieš įtekėdama į Bangladešą, kur virsta Brahmaputra. Abi šalys yra susirūpinusios dėl užtvankos poveikio aplinkai, žemės ūkio drėkinimui ir vandens prieinamumui.
Kinija tikina, kad didelis užtvankos projektas buvo kruopščiai analizuojamas. Ji patvirtina, kad statoma užtvanka neturės žalingo poveikio žemupio upės baseinui. Nepaisant šių Kinijos patikinimų, Indijoje ir Bangladeše vis dar nerimaujama. Abi šalys tvirtina, kad Pekinas galėtų pasinaudoti užtvanka politinei naudai ir manipuliuoti upės vandens tėkme, o tai, pavyzdžiui, galėtų sukelti potvynius.
Tibete statoma užtvanka bus milžiniška. Užbaigta ji bus dar didesnė nei Trijų tarpeklių užtvanka. Ją sudarys penkios hidroelektrinių kaskados, kurios kasmet tieks iki 300 milijardų kWh energijos. Tai maždaug 3 kartus daugiau nei užtvanka ant Jangdzės upės.
Bendra investicijų vertė siekia apie 1,2 trilijono juanių arba apie 167 milijardus dolerių. Pekinas teigia, kad tai svarbus žingsnis energetikos transformacijos link, tačiau kaimyninės šalys tai laiko grėsme ir kursto įtampą regione. Indija teigia, kad Arunačal Pradešas yra neatsiejama jos teritorijos dalis, o Kinija laiko jį pietų Tibeto dalimi ir blokavo infrastruktūros plėtrą šiame regione.
Naujasis užtvankos projektas yra toks didelis, kad Kinija įsteigė naują nacionalinę bendrovę pavadinimu „China Yajiang Group“. Jai oficialiai priklausys užtvanka.