Patikrinkite bankomatą prieš naudodami – net menkiausias priedėlis gali reikšti, kad jūsų kortelė jau nukopijuota  ()

Neteisėtai renka duomenis.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© peltierclem (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/atm-money-credit-cards-bank-313958/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkijos banko „Santander“ klientai tapo didelio masto organizuoto nusikalstamumo grupuotės taikiniu. Iš beveik 500 sąskaitų neteisėtai buvo išimta daugiau nei 2,2 mln. zlotų (apie 520 000 eurų), praneša TVP World.

Lenkijos Bydgoščiaus miesto prokuratūra teigė, kad nusikaltėliai pinigus pavogė naudodami kortelių duomenų kopijavimo įrenginius, vadinamus nuskaitytuvais, kurie buvo įrengti bankomatuose.

„Nuskaitymas“ – tai sukčiavimo rūšis, kai bankomatuose paslėpti įrenginiai neteisėtai renka banko kortelių duomenis. Gavus šiuos duomenis, sukuriamos kortelių kopijos, kurios vėliau naudojamos neteisėtiems pirkimams atlikti arba pinigams išgryninti. Pastarosiomis dienomis Lenkijos policija gavo šimtus pranešimų apie neteisėtus pinigų išėmimus iš „Santander“ sąskaitų. Lenkijos centrinio kibernetinių nusikaltimų biuro (CBZC) atstovas Marcinas Zagorskis patvirtino, kad visos operacijos greičiausiai buvo atliktos naudojant bankomatų nuskaitytuvus. Zagorskis pridūrė, kad kol kas nėra įrodymų, jog ataka paveikė kitų bankų klientus. Lenkijos radijo stotis RMF FM pranešė, kad teisėsaugos institucijos tiria daugiau nei 600 įtartinų operacijų.

Aliexpress rinkinukas! 10 000+ užsakymų, fantastiškų kainų ir galimybių programuojami lankstūs LED ekranai automobiliams, sunkvežimiams, parduotuvėms, renginiams (Video)
6372

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) TUERBB K16-3 Bluetooth programuojamas LED ekranas

2) TUERBB K6 išmanus LED ekranas automobiliui

3) TUERBB K12 lankstus LED ekranas automobiliui

Išsamiau

Trečias pagal dydį šalies bankas „Santander Bank Polska“ pranešė, kad visiems nukentėjusiems klientams buvo grąžinti pinigai. Sekmadienį bankas pareiškė, kad ėmėsi priemonių „užkirsti kelią nusikaltėliams tęsti savo veiklą“. Banko atstovas spaudai „TVP World“ sakė, kad incidentas buvo „regioninio pobūdžio“ ir apėmė tik nedidelį skaičių bankomatų. Bankas taip pat pabrėžė, kad nebuvo nutekinta jokia asmeninė informacija, tačiau paragino klientus būti budrius ir atidžiai patikrinti savo įrenginius prieš juos naudojant.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(1)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()