JAV kariuomenei – vienkartiniai Žemės palydovai  (2)

Pentagonas siekia sukurti pigių, trumpam naudojimui skirtų dirbtinių Žemės palydovų orbitinę grupuotę, kuri leistų palydovines konkrečios vietovės nuotraukas pagal pareikalavimą užsisakyti net ir mažiausiems kariuomenės padaliniams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pentagono Priešakinių gynybos tyrimų agentūra (DARPA) pradėjo vykdyti tam skirtą „SeeMe“ (Space Enabled Effects for Military Engagements) programą, kuri suteiktų galimybę nedideliems JAV kariuomenės padaliniams ar Specialiųjų pajėgų būriams per mažiau nei 90 minučių gauti juos dominančios vietovės nuotraukas iš kosmoso. Šios nuotraukos būtų persiunčiamos į jų mobiliuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius, pranešė DARPA.

Agentūros tyrimų laboratorijos specialistai parengė projektą, pagal kurį numatyta į žemąją Žemės orbitą paleisti apie 25 žvalgybinės paskirties nanopalydovus, kurių kiekvienas kainuotų po maždaug 500 000 dolerių. Šie palydovai vadinami vienkartiniais, nes, skirtingai nuo aukštose orbitose skriejančių brangių žvalgybinių palydovų, veikiančių daugelį metų, „SeeMe“ išbūtų kosmose tik 60 – 90 dienų, o vėliau žemėjančia orbita pasiektų atmosferą ir sudegtų joje.

Be to, žymiai mažiau kainuotų ir tokių palydovų iškėlimas į orbitą: juos į kosmosą keltų ne raketos nešėjos, o iš karinių lėktuvų paleistos raketos. Ekspertų teigimu, pigių Žemės palydovų grupuotė suteiktų JAV kariuomenei nuolatinio kosminio monitoringo karo veiksmų zonose ar planuojamų karinių operacijų vietose galimybę, kuria tiesiogiai naudotis galėtų ir eiliniai kariai, vykdantys konkrečią užduotį.

Dabartinės aerožvalgybos galimybės, kurias teikia bepiločiai lėktuvai, ne visada gali kompensuoti žvalgybos duomenų iš kosmoso trūkumą. Didžiausias bepiločių lėktuvų trūkumas yras tas, kad jų didelės raiškos fotonuotraukos negali aprėpti didelio ploto regionų, nes tokiu atveju lėktuvus reikėtų dažnai ore papildyti degalais. Tuo tarpu „SeeMe“ sistema nereikalautų jokių logistikos, techninės priežiūros ir specialios įrangos kaštų, išskyrus kareivių aprūpinimą nešiojamaisiais elektroniniais įrenginiais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: