Kvadratinio metro plote – miegamasis, darbo ir meditacijos kambariai
(14)
Įsivaizduokite vonios dydžio namuką. Ir vis tik atsiranda nutrūktgalvių, kurie ryžtasi gyventi tokio dydžio namuose. „Spaceflavor“ sukurtoje mobilioje gyvenamojoje patalpoje telpa miegamasis, darbo kambarys, o ant „stogo“ įrengta vieta meditacijai, rašo tinklalapis inhabitat.com.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Tokį „kubą“ sukūrė dizaineris Liu Mingas. Gimtajame Oaklando mieste (Kalifornijos valstija, JAV) jis geriau žinomas kaip asmeninių pamokų apie feng shui mokytojas. Savo Rytų filosofijos žinias jis stengėsi perkelti ir į mažąjį namuką.
Mobilusis namukas įkūnija pagrindines feng shui taisykles: yin – privati ir uždara erdvė ir yang – atvira ir vieša erdvė. Anot kūrėjo, „Kubas“ sukurtas remiantis jo paties daugiamete patirtimi ir gyvenimo būdu. Miegas, darbas ir meditacija turėtų tapti kiekvieno žmogaus svarbiausiomis gyvenimo dalimis.
Anot L. Mingo, ratukai namukai reikalingi dėl to, kad jį galėtum sukioti pagal Mėnulio padėtį. Tai labai svarbu feng shui filosofijoje, nes meditacija, miegas ir darbas bus efektyviausi tik tuomet, jei bus klausoma gamtos „balso“.
Šiuo darbu nenorima pasakyti, kad visi turėtų tokius nusipirkti ir tokiuose gyventi. Tai greičiau feng shui filosofijos praktinis įrodymas, kai mažai gali tapti daug. Teigiama, kad nors iš pirmo žvilgsnio viduje vietos nėra, viduje tas taip smarkiai nesijaučia, nes viskas itin preciziškai išdėstyta ir apskaičiuota. Apsigyventi tokiame namuke galima tik laikinai, siekiant atrasti ir susibalansuoti savyje išsiderinusią vidinę harmoniją. Viena dvi dienos, daugiausiai trys dienos praleistos tokiame pastate, gali padėti pačiam atrasti tai ko tau trūksta arba ko turi per daug.