Internetiniai sukčiai nesulaukia bausmės net ir pagauti už rankos  (0)

Išmaniesiems telefonams skirtos dovanų siuntimo programėlės „Gifty“ valdytojai teigia, kad jau kuris laikas jos naudotojai dėl pastebėtų sukčiavimo atvejų negali atsiskaityti vienu iš galimų būdų – kreditinėmis kortelėmis. Jis buvo laikinai panaikintas dėl atsiradusių nelegalių atsiskaitymų vogtomis užsienietiškomis kreditinėmis kortelėmis. Ir nors programėlę valdanti bendrovė savarankiškai sugebėjo nustatyti sukčiaujančius asmenis, tačiau jie kol kas lieka nenubausti. Pasak bendrovės atstovų, taip yra dėl vangaus teisėsaugos pareigūnų darbo, kurį lemia žinių ir specialistų trūkumas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pareiškimą apie pastebėtą neteisėtą veiklą pastebėjome dar pavasarį. Todėl ėmėmės visų saugumo priemonių ir ne tik deaktyvinome atsiskaitymus kreditinėmis kortelėmis, bet ir per savaitę nustatėme asmenis, kurie yra už tai atsakingi. Surinkę visą informaciją, šių metų balandžio 30 d. pateikėme pareiškimą policijai“, – pasakojo „Gifty“ vadovas Ilja Polivanovas.

Jo teigimu, nors dauguma reikiamų duomenų buvo jau surinkti ir juos teisėsaugai tereikėjo patikrinti, tačiau reikalai kažkodėl juda labai lėtai. Dėl to nukenčia ne tik įmonė, bet ir jos klientai.

Be to, sukčiai ir toliau nebaudžiami vaikšto gatvėmis bei gali netrukdomi daryti žalą kitiems. Pasak kompanijos atstovo, belieka džiaugtis tuo, kad jie negali padaryti žalos Lietuvos bankuose išduotų kreditinių kortelių savininkams.

„Išaiškintas įvykis parodė ne tik neigiamus, bet ir teigiamus aspektus. Galime pasidžiaugti, kad visi Lietuvoje veikiantys bankai pasirūpina papildoma kreditinių kortelių apsauga, todėl nusikaltėliai negalėtų pasinaudoti vogta kortele, nes ją saugo tik jos savininkui žinomas slaptažodis. Tuo tarpu užsienio bankai ne visi yra tokie rūpestingi“, – teigė I. Polivanovas.

Vis dėl to, anot jo, tai neturėtų būti pateisinimu lėtai vykstančiam teisėsaugos darbui.

„Birželio pradžioje gavome pranešimą iš policijos, kuriame buvo teigiama, jog jie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Dar po kiek laiko paskambinome jiems ir sužinojome, kad atsakingas žmogus atostogauja. O apskritai bendraudami su policija pajutome, kad jie nelabai žino, kaip tokius atvejus spręsti ir ko griebtis“, – dėstė programėlės kūrėjas.

Jo teigimu, šis atvejis įrodo, kad Lietuvoje būtinas glaudesnis policijos ir verslo bendradarbiavimas bei aktyvesnis keitimasis žiniomis ir informacija.

„Manau, kad įmonės galėtų svariai prisidėti prie panašių bylų aiškinimosi. Juolab kad el. erdvėje padaromi nusikaltimai būna gana painūs. Pavyzdžiui, šiuo atveju, mūsų žiniomis, nusikaltimą įvykdę lietuviai pasinaudojo užsienyje išduotomis kreditinėmis kortelėmis. Gali būti, kad tai tik maža dalelė kur kas didesnio sukčiavimo tinklo“, – svarstė „Gifty“ vadovas I. Polivanovas.

Pasak jo, nuo to laiko, kai pavasarį bankas pranešė apie pastebėtą nelegalią veiklą ir pareikalavo gražinti pinigus už prekes, įmonė jau patyrė maždaug 4 000 Lt nuostolį. Bendrovės surinktais duomenimis, dėl to yra atsakingi trys žmonės, kurie įvykdė kelias dešimtis nelegalių atsiskaitymų. Sukčių tapatybės bendrovei yra žinomos, tačiau kol vyksta ikiteisminis tyrimas, jų vardų įmonė neviešins.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(5)
(0)
(2)

Komentarai (0)