Milijonams kvapą užėmė iki šiol nepublikuotas F.Baumgartnerio šuolio iš stratosferos vaizdo įrašas (Video)  (7)

„Atsispyrimas buvo tobulas, vėliau pradėjau vartytis – maniau, kad suvaldžiau, tačiau tuomet tai išties prasidėjo", – pasakojo F.Baumgartneris.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vaizdo klipas, pavadintas „Visa istorija“ („Full Story“) sumontuotas iš archyvinių kadrų. Juose užfiksuotas pats šuolis iš kapsulės, laisvas kritimas, leidimasis parašiutu ir nusileidmas. Nesunku pastebėti, kad F.Baumgartnerio šuolio pradžia nebuvo sklandi, jo parašiutas ėmė suktis. Tačiau austrui pavyko jį stabilizuoti.

Skriejo greičiau už garsą


„Atsispyrimas buvo tobulas, vėliau pradėjau vartytis – maniau, kad suvaldžiau, tačiau tuomet tai išties prasidėjo. Mano greitis smarkiai didėjo, vartymasis tapo labai smarkus. Kelias sekundes galvojau, kad prarasiu sąmonę, – pasakojo F.Baumgartneris. – Ačiū dievui, sugebėjau sustoti – tai buvo labai sudėtinga. Daug sudėtingiau nei daugelis iš mūsų tikėjosi.“

Skafandrą dėvėjęs 43 metų parašiutininkas laisvai krisdamas pasiekė didžiausią 1 342 kilometrų per valandą greitį, kuris buvo 1,24 karto didesnis negu garso greitis.

Parašiutininkas veteranas laisvai krito 4 min. 20 sek. prieš išsiskleidžiant jo raudonos ir baltos spalvos parašiutui, o dar po kelių minučių jis nusileido dykumoje Naujosios Meksikos valstijoje.

F.Baumgartneris sakė nepastebėjęs, kaip peržengė garso greičio ribą.

„Akustinio smūgio nepajutau – manau, jis įvyksta už tavęs“, – sakė šuolininkas.

Austrui teko laukti ilgiau nei dvi valandas, kol balionas pasiekė didžiausią aukštį. F.Baumgartneris vieną rekordą pagerino dar prieš iššokdamas: ankstesnis didžiausias aukštis, kurį žmonėms buvo pavykę pasiekti skrendant balionu buvo 34 668, užfiksuotas 1961 metais.

Per vaizdo transliaciją, kurią buvo galima stebėti visame pasaulyje, F.Baumgartneris trūkinėjančiu radijo ryšiu ištarė žodžius, panašius į JAV astronauto Neilo Armstrongo pirmąją frazę žengus ant Mėnulio paviršiaus: „Kartais tenka pakilti išties aukštai, kad suprastum, koks mažas esi.“


Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(18)
(0)
(1)

Komentarai (7)