Mirtinoms karatistų kautynėms – elektroniniai šarvai (Video) (5)
Australijos bendrovės „Chiron Global“ inžinieriai po kelerių metų darbo sukūrė elektroninius šarvus, skirtus Rytų kovos menų praktikuotojams. Tokie šarvai suteikia galimybę karatė, taekwondo, kung fu bei kitų Rytų kovos menų šakų meistrams kautis tarpusavyje visa jėga nesibaiminant sužaloti ar net užmušti varžovą.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dėvint UWM šarvus galima rengti dviejų varžovų dvikovas, kuriose kaunamasi visa jėga nesibaiminant varžovą sužaloti ar netgi nužudyti. Taip pat jie leidžia kovoti vienam iš varžovų nedėvint šarvų ir naudojant visą savo jėgą: partnerio dėvimi UWM šarvai fiksuos smūgius, jų stiprumą ir pateiks išvadas apie dvikovos baigtį.
Pranešama, kad UWM šarvų jutikliai fiksuojamą informaciją apie fizinio poveikio vietą, laiką, tikslumą ir stiprumą belaidžiu ryšiu siunčia į teisėjų kompiuterį su specialia programine įranga, kuri leidžia įvertinti hipotetinį poveikį žmogaus kūnui. Tokie šarvai visiškai uždengia visą sportininko kūną, įskaitant ir galvą. Jie atlaiko smūgius rankomis, kojomis, lazda ir įvairiais Rytų kovos menuose naudojamasi šaltaisiais ginklais.
Žinoma, naujovė turi ir trūkumų: šarvai mažina judrumą, kūnas labiau prakaituoja, kyla didesnis sąnarių pažeidimų pavojus, nes siekiant maksimalaus judrumo šios kūno vietos šarvais apsaugotos silpniau, nei kitos. Nepaisant šių trūkumų, kuriuos bus siekiama sumažinti tolimesniame UWM tobulinimo procese, „Chiron Global“ atstovai tikisi, kad tokie elektroniniai šarvai gali suteikti „antrąjį kvėpavimą“ Rytų kovos menų rūšių, kurių yra daugiau nei 300, sportinei plėtrai.