Keisite išmanųjį telefoną? Turite žinoti, kad visus ištrintus duomenis galima lengvai atstatyti  (0)

Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių savininkai, prieš parduodami, atiduodami ar dovanodami savo įrenginius, turėtų susirūpinti savo duomenų saugumu. Naujausi atlikti tyrimai rodo, jog Android įrenginiuose rankiniu būdu ištrinti duomenys gali būti lengvai atkuriami.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jungtinėje Karalystėje atliktame eksperimente buvo siekiama nustatyti, kiek tariamai ištrintos informacijos yra įmanoma atkurti. Tyrimui buvo panaudoti du Android įrenginiai – išmanusis telefonas ir planšetinis kompiuteris – iš „antrų rankų“ turgaus.

Paaiškėjo, jog net ir pasinaudojus kiekviename įrenginyje esančia „Reset“ (liet. iš naujo nustatyti) funkcija, vidinėje atmintyje esantys duomenys apskritai nėra ištrinami. Vietoje to tik pašalinamos į šią informaciją nukreipiančios nuorodos. Taigi, pasinaudojus santykinai paprastais programiniais įrankiais, visą įrenginyje buvusią informaciją galima atkurti lyg ji niekada nebūtų trinta.

Pasak specialistų, tokie rezultatai visiškai nestebina. „Tai, kad gamybinė duomenų naikinimo funkcija nėra veiksminga, mums jau seniai žinoma“, – sako Tomas Parnarauskas, „Blancco“ sprendimus Lietuvoje pristatančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas. „Negrįžtamai duomenis sunaikina tik specialiai tam skirti produktai, tokie kaip, pavyzdžiui, „Blancco Mobile“.

T. Parnarauskas pabrėžia, jog tiek pavieniai vartotojai, tiek įmonės turėtų būti atsargūs perparduodami ar atiduodami nebenaudojamus išmaniuosius įrenginius. Be to, jie turėtų įsitikinti, jog jų ryšio operatoriai ar įrenginių pardavėjai naudoja atitinkamus duomenų trynimo produktus. Tik taip įmanoma užtikrinti, kad svarbūs duomenys neatitektų tretiesiems asmenims.

„Tikrasis duomenų trynimas vykdomas operacinės sistemoje lygmenyje“, – aiškina „Blancco“ produkto atstovas Lietuvoje. – „Sertifikuoti ir patikrinti programiniai sprendimai taikomi ne dėl to, kad jais greičiau ar patogiau ištrinama informacija. Tiesiog jie tai atlieka iš tiesų – sunaikina duomenis negrįžtamai“.

„Blancco Mobile“, kaip ir kiti „Blancco“ produkto duomenų trynimo sprendimai, yra gavę aukščiausius patikimumo įvertinimus. Jais naudojasi Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, naikindama įslaptintus duomenis, taip pat bankai ir vyriausybinės organizacijos visame pasaulyje. „Blancco Mobile“ pritaikytas Android, iOS, Blackberry, Nokia Symbian ir Windows Mobile platformoms.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(33)
(4)
(29)

Komentarai (0)