Sukurti kontaktiniai lęšiai su įmontuotu „teleskopu“  (3)

Vieno iš Pentagono projektų produktas – kontaktiniai lęšiai su teleskopinio binokuliarinio bioninio regėjimo galimybe bus prieinami visuomenei.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkų ir kūrėjų grupė iš Kalifornijos ir San Diego valstybinio universitetų, įmonių „Paragon Vision Sciences“, „Innovega“, „Pacific Sciences and Engineering“ ir „Rockwell Collins“ sukūrė kontaktinius lęšius kasdieniam naudojimui, kuriuos galima perjungti į teleskopinį regėjimą paprastu mirktelėjimu. Iš pradžių projektą finansavo gynybos pažangių tyrimų projektų agentūra (Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA), tačiau pernai pasirodė civilinis gaminio prototipas, kuris bus parodytas kasmetinėje konferencijoje „American Association for the Advancement of Science“ (AAAS) Kalifornijoje. Kontaktiniai lęšiai-teleskopas turės standžią linzę su aliuminių veidrodžių sistema ir poliarizacine plėvele. Surinkta linzė bus vos 1,55 mm storio. Visa konstrukcija veikia kaip reflektorinis teleskopas. Kai teleskopo apačioje esantis veidrodis padidina vaizdą naudojant atvirkštinį atspindį ir suprojektuoja jį ant vyzdžio per centrinę kiaurymę veidrodyje. Vaizdas padidinamas 2,8 karto. Perjungimas į padidinimo režimą atliekamas paprastu dešinės akies mirktelėjimu. Perjungti atgal bus galima kairės akies pagalba. Į natūralų akių mirksėjimą sistema nereaguoja. Kadangi akies obuoliui reikalingas deguonis, linzėje yra kanalai oro cirkuliacijai.

Šie kontaktiniai lęšiai skirti padėti silpnaregiams ir senyvo amžiaus žmonėms. Yra negrįžtamų su amžiumi susijusių organizmo pakitimų, kuriuos galima koreguoti su tokių lęšių pagalba. Tai leis laisvai skaityti ir atpažinti veidus, nenaudojant akinių ar kitų prietaisų.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(27)
(1)
(26)

Komentarai (3)