Neįtikėtina: JAV sukūrė rankos protezą, su kuriuo žmogus gali jausti (Video)  (1)

JAV pažangių gynybos tyrimų agentūra (DARPA) praėjusią savaitę pranešė suteikusi galimybę paralyžiuotam žmogui „pajausti“ fizinius pojūčius per robotinės rankos protezą, kuris buvo tiesiogiai prijungtas prie jo smegenų. Žmogus užrištomis akimis galėjo pasakyti, kurie jo dirbtinės rankos pirštai buvo liečiami, rašo Sciencealert.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ši technologija teikia vilčių, kad galūnių neturintys žmonės vieną dieną galės ne tik manipuliuoti objektais, bet ir pajausti, ką jie liečia.

„Protezų galūnės, kurios gali būti kontroliuojamos mintimis, suteikia daug vilčių, tačiau be grįžtamojo ryšio signalų, siunčiamų atgal į smegenis, gali būti sunku pasiekti tiksliems judėjimams reikalingą kontrolės lygį. O susiejus lytėjimo pojūtį iš mechaninės rankos į smegenis, biotechnologijos gali padėti atstatyti natūralias funkcijas“, – pranešime spaudai cituojamas DARPA vadovas Justinas Sanchezas.

„DEKA ARM System“, dar vadinama „Luke“ (pavadinimas kilo nuo Luke'o Skywalkerio personažo), pirmą kartą buvo parodyta vasario mėnesį, kai JAV Armijos veteranas su baterijomis veikiantį rankos protezą panaudojo tam, kad įliptų į laipiojimo sieną, o protezą valdė vien smegenimis.

Dabar prie technologijos dirbanti komanda pademonstravo, kaip šis įrenginys gali perteikti lytėjimo, judėjimo ir manipuliavimo objektais jausmus.

Jie tai padarė uždėdami elektrodus ant paralyžiuoto žmogaus motorinės žievės, kuri atsakinga už kūno judesių palengvinimą.

Aut. teisės: 15min.lt
(24)
(0)
(24)

Komentarai (1)