Reali virtualybė. Kokiai ateičiai mus ruošia ypač slaptas startuolis, pritraukęs net $1,4 mlrd. investicijų (Video)  (3)

Magic Leap – keistoka kompanija. Ji vadinama slapčiausiu virtualiosios (papildytosios arba sumaišytosios) realybės technologijų startuoliu, nes apie jį beveik niekas beveik nieko nežino. Težinoma, kad, nepaisant iki šiol nepristatytos savo produkto beta versijos (ir netgi nepateikia terminų), į ją investuoja žinomiausi technologijų investuotojai – Google, Andreessen Horowitz, Kleiner Perkins ir kiti. Floridoje įsikūrusi Magic Leap šių metų pradžioje finansavimui iš karto pritraukė $793,5 mln, o iš viso į kompaniją jau investuota $1,4 mlrd. Vienas iš Wired įkūrėjų, anksčiau buvęs leidinio vykdančiuoju redaktoriumi, o dabar – Vyriausiuoju Maveriku, Kevinas Kelly'is susitiko su Magic Leap įkūrėju, stengdamasis nušviesti slaptus jo kūrinius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip konkrečiai atrodys ar veiks produktas, gigantiškame Wired straipsnyje, kaip ir anksčiau, nepranešama, tačiau suteikiamas šioks toks supratimas, ko galima tikėtis. Pavyzdžiui, slapčiausias VR-startuolis rengia nuosavą Microsoft HoloLens, versiją, kuri, beje, skirsis nuo konkurentų, nes Magic Leap įkūrėjas Rony Abovitz pasuko nuo kitų pasirinkto kelio. Turėdamas darbo su biotechnologijomis patirties (pirmoji jo kompanija kūrė robotus chirurginėms operacijoms), jis nusprendė, kad sumaišytoji realybė (būtent šį terminą – mixed reality – mieliau naudoja Magic Leap) turi naudoti ne tik laidus ir jutiklius, bet ir žmogaus biologiją. Abovitzui dirbtinė realybė – simbiotinė technologija, iš dalies mašina, iš dalies kūnas, nes ši realybė „įsilaužia į smegenis dešimtimis būdų“ ir panaudoja ne tik regą, bet ir kitas jusles. Žmogus su VR-akiniais ar šalmu turi galėti pasisukti, eiti nekliudomas bet kuria kryptimi ir jausti, ką daro.

Siekdamas įgyvendinti šią mintį, Abovitzas savo prietaise nutarė savo prietaisą ne tik išvaduoti nuo laidų (užkliuvus už laido, realybė įsibrauna į virtualų pasaulį ir iliuzija dingsta),bet ir regėjimą apgaudinėti teisingai: jeigu turite išvysti skraidantį banginį už 50 metrų, jūsų žvilgsnis ir turi būti nukreiptas į būtent už 50 metrų esantį tašką, o ne išmaniojo telefono ekraną po nosimi.

Kaip konkrečiai Magic Leap planuoja tai atlikti, tebėra paslaptis, tačiau sprendžiant pagal vieną kompanijos patentą, jos produktas gali sukurti kažkokią optinių gijų projekciją, simuliuojančią šviesos patekimą į žmogaus akį ir padeda susifokusuoti į artimus arba tolimus objektus. Kelly, bandęs technologiją, virtualų vaizdą apibūdina kaip „ypatingai tikrovišką“, daug tikslesnę už kitų kūrėjų siūlomą. Video, kuriame demonstruojama, ką išvys naudotojas, Magic Leap įkėlė į YouTube kartu su straipsnio pasirodymu.

Verta paminėti, kad Wired straipsnis įdomus ne tik pasakojimu apie tai, ką veikia vienas iš įdomiausių virtualiosios realybės startuolių, tačiau ir prognozėmis, kurias daro Kelly'is, garsus žurnalistas ir kelių knygų apie technologijas autorius. Jo nuomone, virtualioji sfera jau pakankamai reali, kad vertintume ją rimtai. Šioje srityje darbuojasi 230 kompanijų, kasdien samdančių inžinierius, ir bendromis pastangomis jie pakeis mums pažįstamą pasaulį. Štai pagrindinės Kelly'io prognozės.

(50)
(5)
(45)

Komentarai (3)