Keičiasi „Telegram“ politika: pradės teikti kai kurių vartotojų duomenis valdžiai  ()

Šifruojamo susirašinėjimo programėlės „Telegram“ operatorė atnaujino savo konfidencialumo politiką ir paskelbė esanti „pasirengusi teikti valdžiai duomenis apie terorizmu įtariamus asmenis, jei tam yra atitinkamas teismo sprendimas“.


„Jei „Telegram“ gauna teismo sprendimą, kuriuo patvirtinama, kad esate įtariamas terorizmu, galime atskleisti kompetetingoms institucijoms jūsų IP adresą bei telefono numerį. Iki šiol tokių atvejų nebuvo“, – sakoma bendrovės pranešime.

Operatorės advokatas Pavelas Čikovas savo ruožtu pranešė naujienų agentūrai „Interfax“, kad „Telegram“ vis dar nėra pasiruošusi teikti Federalinei saugumo tarnybai (FSB) susirašinėjimo kodų – kalbama tik apie IP adresų ir telefonų numerių atskleidimą.

Tuo tarpu programėlės įkūrėjas Pavelas Durovas pareiškė, kad „Telegram“ ignoruos Rusijos specialiųjų tarnybų paraiškas. Pasak jo, naujoji privatumo politika nesusijusi su Rusija.

„Jokių Rusijos tarnybų kreipimųsi mes nenagrinėjame – mūsų konfidencialumo politika nesusijusi su padėtimi Rusijoje“, – savo „Telegram“ paskyroje parašė P. Durovas.

Jis pridūrė, kad toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad programėlė Rusijoje yra „už įstatymo ribų“, o šalyje „kasdien blokuojami šimtai IP adresų mėginant užblokuoti prieigą prie paslaugų“.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(6)
(0)
(6)

Komentarai ()