Ryšio technologijų mokslų daktaras aiškina, ką daryti, jei reikia geresnio interneto ryšio namuose: praktiškų patarimų atmintinė  (2)

Kai visas gyvenimas apsiriboja keturiomis sienomis, kokybiškas interneto ryšys jau nebe poreikis, o būtinybė. Jei įtariate, kad jūsų internetas sirguliuoja, siūlome pasinaudoti pirmąja pagalba – „Telia“ ryšio technologijų mokslų daktaro Antano Vindašiaus gero interneto ryšio patarimais.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Maršrutizatorius spintoje, televizorius rodo HD raiškos filmus, vaikai iš „Steam“ siunčiasi 20 GB dydžio žaidimą, o jūs nervinatės, nes stringa „Zoom“ videokonferencija. Pažįstama situacija? Su panašiais atvejais mūsų inžinieriai susiduria kone kasdien, jų ypač padaugėjo šalyje paskelbus karantiną. Visgi dažnu atveju interneto problemas žmonės gali nesunkiai išspręsti patys“, — sako A. Vindašius.

Jis parengė praktiškų patarimų atmintinę, kaip užtikrinti gerą interneto ryšį namuose:

 1. Pasirinkite teisingai.
 2. Naudokitės geriausiu ryšiu, koks galimas konkrečioje vietoje: namuose — šviesolaidiniu internetu, išvykę — mobiliuoju. Garažas, sodas ir kiemas gali būti ir vieno, ir kito ryšio teritorija.
 3. Junkitės laidu.
 4. Naudodamiesi didelės spartos reikalaujančiomis paslaugomis arba kai kritiškai svarbu patikimumas ir kokybė, junkitės prie tinklo laidu. Vaizdo ir balso konferencijos kompiuteryje, vaizdo transliacijų priėmimas išmaniuoju televizoriumi, tinkliniai žaidimai žaidimų konsole — visus šiuos įrenginius prijungus laidu, o ne per „Wi-Fi“, pašalinsite galimus trukdžius ir mėgausitės nepriekaištinga kokybe.
 5. Ar problema tikrai ryšio?
 6. Jei internetas lėtas, patikrinkite jo spartą, pavyzdžiui, tinklalapyje Speedtest.net. Galbūt problema ne ryšio, o jūsų naudojamų platformų, svetainių, įrankių? Matuojant prisijungus prie maršrutizatoriaus laidu, rezultatai turėtų būti artimi jūsų turimam interneto planui.
 7. Patikrinkite namų įrenginius.
 8. Jei interneto sparta mažesnė nei turėtų būti, įsitikinkite, kad interneto nenaudoja kiti įrenginiai (pvz., TV rodomos aukštos raiškos transliacijos, kompiuteryje įjungtos failų dalinimosi programos ir pan.).
 9. Būkite ten, kur maršrutizatorius.
 10. Jei esate prisijungę per „Wi-Fi“, pabandykite spartos matavimą pakartoti tame pačiame kambaryje, kur stovi jūsų interneto maršrutizatorius.
 11. Kokybiško „Wi-Fi“ patarimai:
  1. Išrinkite tinkamą vietą.
  2. Maršrutizatorių laikykite kaip galima arčiau norimos aprėpties centro. Atkreipkite dėmesį, kuriuose kambariuose dažniausiai naudojatės „Wi-Fi“ įrenginiais. Neslėpkite maršrutizatoriaus už elektros prietaisų (pvz., televizoriaus), baldų, spintose.
  3. Gal metas atsinaujinti?
  4. Jei jūsų maršrutizatorius arba „Wi-Fi“ įrenginiai yra senesni nei 5 metai, vertėtų pagalvoti apie jų atnaujinimą. Ypač jei namuose naudojatės itin sparčiu šviesolaidiniu internetu — jo privalumus pajaustumėte ne tik prisijungę laidu, bet ir „Wi-Fi“ ryšiu.
  5. Išsirinkite laisvesnį kanalą.
  6. Šis punktas aktualus gyvenantiems butuose, kur veikia daug kaimyninių „Wi-Fi“ stotelių ir jos vienos kitoms gali trukdyti. Sužinoti, kokiuose kanaluose veikia jūsų ir kaimyninės „Wi-Fi“ stotelės, galite į telefoną atsisiuntę programėlę „WiFi Master“. Jei matote, kad jūsų ir kaimyniniai „Wi-Fi“ tinklai susigrūdę tame pačiame ar gretimuose kanaluose, nors kitur yra laisvos erdvės, prisijunkite prie savo maršrutizatoriaus nustatymų ir rankiniu būdu pakeiskite naudojamą kanalą — tai atlikus internetas veiks stabiliau, padidės ir jo sparta.
  7. Naudokite išmanius sprendimus.
  8. „Wi-Fi“ signalu aprėpti visą norimą erdvę gali nepavykti dėl didelio ploto, storų sienų, sudėtingo išplanavimo ar kabelio tiesimo apribojimų. Taip pat nemažas iššūkis gali būti ryšys balkone, terasoje ar kieme. Tokiu atveju pagelbės „Wi-Fi“ ryšį išplečiantys kartotuvai, dėl kurių parinkimo ir įdiegimo verta kreiptis į savo ryšio tiekėją.
  9. Kai kada galima pasiduoti.
  10. Jei balkone, terasoje, kieme ar sode „Wi-Fi“ ryšys silpnas ir jo nepavyksta arba neverta pagerinti, geriausias sprendimas — naudotis mobiliuoju internetu, kurio sparta bus ypač gera esant lauke. Naujesni išmanieji įrenginiai automatiškai persijungia į mobiliuosius duomenis, kai „Wi-Fi“ kokybė prasta, kitais atvejais ryšį gali tekti perjungti rankiniu būdu.
 12. Jei naudojate mobilųjį internetą:
  1. Mobilusis namų internetas gali lėčiau veikti dėl maršrutizatoriaus buvimo vietos. Pasistenkite laikyti jį arti lango, venkite rūsių, belangių patalpų, nestatykite maršrutizatoriaus už kitų elektros prietaisų, baldų, neslėpkite spintose, nelaikykite ant grindų. Raskite namuose palangę, kur ryšys stipriausias (vadovaudamiesi signalo lygio indikatoriumi ant maršrutizatoriaus) arba spartos matavimo rezultatai geriausi;
  2. Telefone mobilusis internetas gali lėčiau veikti nuošaliose, kaimo vietose. O gal jūsų įrenginys palaiko tik 2G ar 3G? Tuomet vertėtų įsigyti tokį, kuris palaiko 4G LTE.

Jei problema tikrai interneto ryšio ir jos nepavyksta išspręsti patiems — kreipkitės į savo interneto paslaugų tiekėją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(11)
(8)
(3)

Komentarai (2)