Sovietų gamybos tankai buvo tiesiog bejėgiai: Irake juos tiesiog triuškino britų pasididžiavimas „Challenger-1“ (Video)  (18)

1978 metais Britanijos Vyriausybė priėmė galutinį sprendimą sukurti naują britų kariuomenės tanką ir su gamykla „Royal Ordnance Factory“ sudarė 300 mln. svarų vertės sutartį dėl keturioms šarvuotoms divizijoms skirtų 243 naujos kartos tankų „Challenger-1“ gamybos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis.

Pasak jo, naujo tanko komponuotė buvo tokia pat kaip ir senesnės kartos „Chieftain“ tanko, kuriuos „Challenger“ ir turėjo pakeisti: vairuotojas korpuso priekyje per vidurį, bokštelis su ginkluote korpuso viduryje, variklis su transmisija – gale.

Karys pasakoja, kad „Challenger-1“ turėjo britišką graižtvinę, labai taiklios ugnies, bet truputį per lėtos greitošaudos 120 mm patranką, kuri galėjo šaudyti tik šiai patrankai skirtais šaudmenimis:

  • prieštankiniais šaudmenimis, kurį iššovus išsilaisvindavo ilga strelė, kuri ir naikindavo techniką APDS-T (angl. Armor-Piercing Discarding Sabot with Tracer)
  • DS-T (angl. Discarding sabot with Tracer).
  • fugasiniais-skeveldriniais HESH (angl. High-Explosive Squash Head)
  • dūminiais Smoke WP (angl. Smoke White Phosphor)
  • į APDS-T panašiais prieštankiniais PFSDS-T (angl. Armor-Piercing, Fin-Stabilized, Discarding Sabot with Tracer)

D. Antanaičio teigimu, iš viso tanke buvo 52 vienetai sviedinių, o be patrankos „Challenger“ turėjo tris 7,62 mm kulkosvaidžius.

„62 tonų svorio kovos mašiną valdė 4 karių ekipažas. Su dyzeliniu „Perkins Engines Condor V-12“ 1 200 AG varikliu tankas galėjo nukeliauti beveik 500 km atstumą maksimaliu 57 km/h greičiu“, – pasakoja karys.

Jo teigimu, „Challenger-1“ puikiai pasirodė prieš sovietų gamybos tankus Irake per pirmą Irako karą.

„Būtent per šiuos kovos veiksmus britų tankai naikino irakiečių T-62 ir T-72 iš rekordiškai didelio – didesnio nei 5 kilometrai – atstumo. Tuo metu sovietiniai tankai apsiribodavo iki 4 kilometrų atstumu ir dar su gana didele sviedinių sklaida“, – pasakoja D.Antanaitis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(44)
(12)
(32)

Komentarai (18)