Kaip tinkamai dezinfekuoti telefoną bei jo nesugadinti? Štai kas nutiks telefonui, jei naudosite benziną, alkoholį ir kitas populiarias priemones  (1)

Dėl koronaviruso pandemijos nuolat girdime rekomendacijas kruopščiai plauti rankas, tačiau ne visi ir ne visada susimąstome, kiek nešvarumų kaupiasi ant mūsų išmaniųjų telefonų paviršių. Iš tikrųjų labai dažnai klozeto dangtis būna švaresnis nei telefono paviršius. Virusai ir bakterijos net ir ne pandemijos laikais kolonizuoja mūsų įrenginių paviršius, todėl labai rekomenduojama rūpintis reguliaria jų dezinfekcija. Kokių priemonių negalima naudoti telefonų dezinfekcijai ir kaip efektyviai valyti išmaniuosius?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ar būtina dezinfekuoti telefoną?

Šiandien telefonas labai lengvai gali tapti tuo Trojos arkliu, kuris leis nematomam priešui jus pasiekti. Štai labai paprastas tokio atvejo scenarijus: prisilietėte prie užkrėsto paviršiaus (pavyzdžiui, lietėte parduotuvės duris), vėliau neliečiate veido, bet jums prireikia atsiliepti į skambutį. Natūraliai liečiate savo išmanųjį, o vėliau dedate jį į kišenę ar rankinę ir grįžtate namo. Namuose, žinoma, pirmiausia plaunate rankas, o vėliau imate savo telefoną.

Dezinfekuoti telefoną tikrai svarbu ne tik pandemijos metu. Naudojimosi įrenginiu metu tiek ant ekrano, tiek dėkle kaupiasi nešvarumai, nedideli prakaito ar makiažo likučiai ir tai tampa palankia nepageidaujamus mikroorganizmus pritraukiančia terpe. Tiems, kurie turi dažnai atsiliepti į skambučius, rekomenduojama naudotis laisvų rankų įranga ir ausinėmis.

Kadangi šiandien sudėtinga įsivaizduoti gyvenimą be nuolatinio žvilgčiojimo į ekraną, Varlė.lt telefonų specialistas Igoris Tkačenko pasidalino patarimais, kaip efektyviai dezinfekuoti telefoną, kad juo naudotis būtų saugu, bet jo nesugadintume, mat ne visos priemonės čia tinkamos.

Priemonės, kurių negalima naudoti telefono valymui

Stiklų valymo skystis gali būti pakankamai agresyvi priemonė. Varlė.lt telefonų ekspertas Igoris Tkačenko atkreipia dėmesį, kad jei ekranas dengtas oleofobine danga, buitinė chemija gali ją nuplauti ir ištirpinti. Oleofobinė danga – nanometrinio storio plevelė, kuri atsumia nuo ekrano riebalus. Jeigu ji bus nuplauta, įrenginio ekranas kur kas greičiau pasidengs pirštų atspaudais ir nešvarumais. 

Bet kokios formos alkoholis taip pat pražūtingas oleofobinei dangai. Tai apima tiek drėgnas servetėles, tiek alkoholio pagrindu pagamintus rankų dezinfekavimo skysčius.

Actas – gana agresyvi rūgštis, kuri taip pat gali pažeisti apsauginę stiklinių paviršių dangą. Teoriškai, actu galima valyti plastiką, tačiau daugelis galinėje plastikinio korpuso dalyje esančių elementų gali būti pagaminti iš stiklo, todėl rekomenduojama nerizikuoti su šia priemone.

Benzinas tirpina plastiką. Net jeigu jūsų išmanusis pagamintas iš stiklo ir metalo, jis tikrai turi ir tam tikrų plastikinių elementų, todėl patariama nenaudoti benzino išmaniųjų valymui.

Vandenilio peroksidas taip pat yra agresyvus ir gali pažeisti išmaniojo telefono paviršių, dėl to nerekomenduoja naudoti šios priemonės įrenginių dezinfekcijai.

Makiažo valikliuose gali būti sunkių cheminių medžiagų, tokių kaip alkoholis ar acetonas, todėl taip pat siūloma pamiršti apie jų naudojimą telefonų valymui.

Ką naudoti telefono valymui ir dezinfekcijai?

Mokslininkai rekomenduoja dezinfekuoti telefoną paprastu muilu. Žinoma, nėra kalbos apie tai, kad reikėtų plauti įrenginį po tekančiu vandeniu. Tiesiog reikia šiek tiek muilo užtepti ant mikropluošto šluostės ir švelniai įtrinti ant išmaniojo telefono paviršiaus. Svarbu stebėti, kad drėgmė nepatektų į korpuso vidų. Taip pat stenkitės netepti muilu įrenginio lizdų. Taip pat nereikėtų uoliai ir stipriai trinti, nes užtenka, kad ant telefono paviršiaus susiformuotų plona muilo plėvelė.

Muilo tirpalas – tai aktyvi cheminė medžiaga, kuri tiesiogine prasme ištirpina viruso lipidinę (riebalinę) membraną. Be membranos, virusas suskyla į atskiras daleles, kurios niekam daugiau nekelia grėsmės. Muilą nuo telefono reikėtų nuvalyti lengvai drėgna mikropluošto servetėle. Pakartokite šią procedūrą kelis kartus, kol ant įrenginio paviršiaus neliks muilo žymių. Pabaigoje nuvalykite telefoną sausa mikropluošto servetėle. Iš esmės tai pats paprasčiausias ir efektyviausias telefonų ir kitų dažnai rankomis liečiamų mobiliųjų įrenginių dezinfekcijos būdas.

Kaip dažnai reikėtų valyti telefoną?

Specialistai pataria valyti telefoną visada tada, kai plaunamos rankos. Kokia turėtų būti šių veiksmų eilės tvarka? Pirmiausia, reikėtų nuplauti rankas, o tada imtis įrenginio dezinfekcijos, po kurios vėl būtina nuplauti rankas. Nepamirškite plauti rankų ir valyti telefono po kiekvieno apsilankymo parduotuvėje ir apskritai po buvimo masinio susibūrimo vietose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(2)
(0)

Komentarai (1)