Vienas „M1A2 Abrams“ tankas netyčia pašovė kitą - „draugiška ugnis“ padarė rimtos žalos  (2)

„M1A2 Abrams“ - nenaujas, bet labai pajėgus amerikietiškas pagrindinis kovos tankas. Tai - įspūdinga mašina, tobulinama nuo 1979 metų. Šiam tankui mūšio lauke mažai kas gali prilygti, tačiau tai nereiškia, kad jis neturi pavojingų priešininkų. Šįkart tokiu netyčia tapo kitas „Abrams“ tankas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Liepos 20 dieną per pratybas Fort Bliss bazėje Teksase. Vienas „Abrams“ tankas netyčia pataikė į kitą. Sužeistas vienas karys, draugiškos ugnies taikiniu tapęs tankas apgadintas gana stipriai. Kadangi vyko pratybos, buvo naudojami ne koviniai, o bandymams skirti sviediniai, kurie yra ne tokie galingi, bet pigesni. Šįkart naudotas M1002 sviedinys, kuris savo skrydžio savybėmis imituoja kovinį M830A1.

M1002 turi vieną koviniams sviediniams nereikalingą saugumo sistemą - kūgio formos išplatėjimą gale, kuris sukuria papildomą oro pasipriešinimą ir apriboja skrydžio nuotolį. Tai leidžia šią amuniciją saugiai naudoti bandymų poligonuose, nesibaiminant, kad bus apgadinti aplinkiniai pastatai. Tiesa, M1002 vis tiek gali nuskristi beveik 8 km.

Šįkart tankai buvo apie 2,6 km atstumu vienas nuo kito. Incidentas vis dar tiriamas, todėl detalės nėra skelbiamos. Gali būti, kad sviedinys rikošetu atšoko nuo taikinio. Arba įgula prastai įvertino atstumą, neatsižvelgė į draugiško tanko judėjimo kryptį ir greitį. Galėjo įsivelti ir kur kas šiurpesnė žmogiška klaida - tankas galėjo būti supainiotas su taikiniu. Tačiau dabar tai - tik spėlionės.

2,6 km šūvio atstumas „Abrams“ tankui net nėra didelis iššūkis. Šis tankas buvo sukurtas sunaikinti šarvuotus taikinius 2,5 km atstumu, tačiau tai tikrai nėra riba. Be to, jis yra labai taiklus - tikimybė pataikyti į už kilometro esantį taikinį, kai tankas juda, siekia net 90 %.

Sužeistas karys, kaip skelbiama, yra stabilios būklės ir išgyvens. Tai yra gera žinia, nes krauju aplaistytas tanko vidus tarnybos draugus nuteikė ne itin optimistiškai. Nors tokie incidentai yra itin nemalonūs, iš tikrųjų galima pažvelgti ir į teigiamą šio reikalo pusę - iš šios klaidos bus galima nemažai išmokti. 

(28)
(7)
(21)

Komentarai (2)