„Goldman Sachs“ skelbia - „Tesla“ galėtų parduoti po 20 milijonų automobilių per metus. Bet ar tikrai?  ()

Pelningiausias visų laikų Volstryto investicinis bankas ir finansinių paslaugų bendrovė „Goldman Sachs“ teigia, kad „Tesla“ akcijų vertė turėtų dar labai stipriai augti. Nes, pasak „Goldman Sachs“ ekspertų, „Tesla“ pardavimų apimtys gali pasiekti ir 20 milijonų per metus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Goldman Sachs“ pakeitė numatomą „Tesla“ akcijų kainą nuo 455 iki 780 dolerių. „Tesla“ akcijų vertė iš tikrųjų auga ir 780 dolerių gali būti pasiekti net ir artimiausiu metu. Žinoma, „Goldman Sachs“ kalba ne apie svyravimus, o apie stabilią akcijų vertę, kurią turėtų įtvirtinti augantys „Tesla“ pardavimai.

Investicijų bendrovės ekspertai teigia, kad baterijų kainos kritimas ir aktyvūs valstybių veiksmai greičiau pereiti prie elektromobilių pastūmės „Tesla“ kompanijos pardavimus aukštyn. Prie to turėtų prisidėti subsidijos elektromobiliams, investicijos į infrastruktūrą, pigesnės baterijos ir, žinoma, automobilių su vidaus degimo varikliais draudimas. „Goldman Sachs“ prognozuoja, kad 2030 metais elektromobiliai sudarys 18 % visų automobilių pardavimų, o 2035-aisiais - 29 %. Žinoma, Vakarų Europoje ir JAV šie skaičiai bus didesni - 50 % 2035-aisiais.

 

„Goldman Sachs“ teigia, kad jei „Tesla“ išlaikys 20 % rinkos, kompanijos pardavimai 2040-aisiais turėtų pasiekti 15 milijonų per metus. 20 milijonų, jei išsipildys optimistinis „Goldman Sachs“ ekspertų nupieštas scenarijus. Tiesa, yra manančių, kad „Goldman Sachs“ prognozės yra tiesiog vaikiškai netaiklios.

Electrek.co žurnalistas Fredas Lambertas mano, kad 18 % elektromobilių prognozė 2030-ieisiems yra juokinga - tie 18 %, pasak autoriaus, turėtų būti pasiekti dar prieš 2025-uosius. 2030-ieisiems Lambertas prognozuoja, kad 75 % pardavimų sudarys elektromobiliai. Tuo pat metu Lambertas nemano, kad „Tesla“ gali išlaikyti 20 % rinkos dalį. Kiti gamintojai jau kyla į tikrą konkurencinę kovą ir su kiekvienais metais šioje erdvėje bus vis daugiau aktorių.

 

Lambertas mano, kad „Tesla“ turėtų džiaugtis, jei po 10 metų per metus parduos po 10 milijonų automobilių. Tai, beje, iškeltų „Tesla“ į pačią produktyviausių automobilių gamintojo sąrašo viršūnę. Būtent todėl tie 20 milijonų pardavimai atrodo juokingi - įprastai „Toyota“ ir „Volkswagen“ kartu parduoda vos daugiau nei tiek.

Investicinių bendrovių pranešimus reikėtų vertinti atsargiai. Suprasdamos savo įtaką tokios kompanijos gali paleisti labai optimistines ar labai pesimistines prognozes, kurios turi įtakos akcijų kainoms. Tai - klampūs, bet piniguoti vandenys, kuriuose tiesa yra matuojama doleriais.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(5)
(1)
(4)

Komentarai ()