„Microsoft“ pateikė tokį patentą, kad nurauna stogą: sugalvojo būdą, kaip būtų galima „pabendrauti“ su mirusiu žmogumi  ()

Ar kalbėtumėte su mirusio artimo žmogaus botų versija, kurioje įgalintas dirbtinis intelektas? Tai klausimas, kurį uždavė populiarus distopinis televizijos serialas „Juodasis veidrodis“ (angl. Black mirror). Panašu, kad „Microsoft“ gali būti pasirengęs užduoti tą patį klausimą vartotojams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Praėjusį mėnesį JAV patentų ir prekių ženklų tarnyba leido „Microsoft“ pateikti patentą pavadinimu „Konkretaus asmens pokalbio boto sukūrimas“, praneša „InputMag“.

Pokalbių botas galėtų būti paremtas jūsų mirusiu draugu ar šeimos nariu. Idėja atspindi „Juodojo veidrodžio“ epizodo „Būk teisus“ siužetą, kai našlė pradeda kalbėtis su savo mirusio vyro roboto versija naudodamasi išgalvotos technologijų firmos teikiama paslauga.

 

Pokalbio robotą galima modeliuoti pagal atitinkamą asmenį, leidžiant jam bendrauti su kitais per kompiuterį.

Reguliavimo trūkumas, susijęs su pomirtiniais duomenimis

Žinoma, visa tai kelia abejonių dėl pomirtinių duomenų etikos ir nuostatų.

Reguliavimo trūkumas, susijęs su žmonių duomenimis po jų mirties, reiškia, kad teoriškai bet kas galėtų rinkti mirusio asmens duomenis ir atiduoti juos tarnybai, kuriančiai pokalbių robotą be išankstinio asmens sutikimo.

 

Ar ateityje viskas bus taip pat? Ar teisės aktai leistų įmonėms kurti skaitmenines žmonių versijas be jų sutikimo? Ar įmonės imtųsi prašyti tokio sutikimo?

Šiuo metu atsakymai į klausimus, susijusius su technologija, yra tokie pat migloti, kaip ir psichologinis tokios paslaugos poveikis. Žinoma, patentų pateikimas ne visada reiškia, kad produktas tikrai egzistuos – idėja gali būti atgaivinta po daugelio metų arba paprasčiausiai palikta ramybėje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(32)
(16)
(16)

Komentarai ()