„Antrasis Korėjos karas“ – kaip baigėsi Šiaurės ir Pietų Korėjos bandymas nužudyti viena kitos vadovus (Foto, Video)  ()

Santykių paaštrėjimo metu Šiaurės Korėja bandė nužudyti Pietų Korėjos prezidentą – pietiečiai bandė atsakyti tuo pačiu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1968 m. 31 nario aukštos kvalifikacijos Šiaurės Korėjos specialiųjų pajėgų komandų grupė, sudaryta iš šalies elitiškiausio ir slapčiausiojo 124-ojo vieneto, kirto Korėjos demilitarizuotą zoną (DMZ) su viena misija – nužudyti Pietų Korėjos lyderį Parką Chung Hee.

Situacija Pietų Korėjoje iki atakos

Pietų Korėjos vadovas Parkas Chung Hee perėmė valdžią per 1961 m. valstybės perversmą ir valdė kaip karinės chuntos vadovas iki išrinkimo ir inauguracijos Pietų Korėjos Trečiosios Respublikos prezidentu 1963 m.

Tuo metu abiejų Korėjų santykiai buvo itin paaštrėję ir virtę mažo masto konfrontacija, žinoma kaip Korėjos DMZ konfliktas (1966–69) arba „Antrasis Korėjos karas“, kuriam savo ruožtu įtakos turėjo Vietnamo karas.

1967 m. liepos mėn. specialiai įkurto Korėjos liaudies armijos (KPA) 124-jam būriui buvo patikėta nužudyti Parką. Šį sprendimą tikriausiai lėmė faktas, kad 1967 m. Vietnamo karas perėjo į naują eskalavimo etapą, kuriame JAV karinės pajėgos negalėjo lengvai imtis atsakomųjų priemonių prieš Šiaurės Korėją.

Sunkus pasiruošimas

Specialus Šiaurės Korėjos dalinys prieš misiją treniravosi 2 metus: šie specialiai atrinkti vyrai buvo mokomi infiltracijos ir išfiltravimo metodų, ginklų valdymo, navigacijos, oro desanto operacijų, kovos rankomis (akcentuojant kovą peiliu) ir slapstymosi.

 

Jų mokymai buvo griežti ir dažnai nepalankiomis sąlygomis, pavyzdžiui, bėgimu 13 km/val. greičiu su 30 kg kuprinėmis per kalnuotą reljefą, o tai kartais nulėmė traumas, pavyzdžiui, prarastus kojų pirštus nuo nušalimo.

Mėlynųjų rūmų reidas

Atlikus visus pasiruošiamuosius darbus, 1968 m. sausio 21 d. 31 vyro būrys, pasinaudodamas kalnų priedanga, perėjo per DMZ ties Imjino upe ir pasileido į Pietų Korėją.

Pakeliui Šiaurės Korėjos kariai sutiko keturis brolius, kurie rinko medieną; užuot juos nužudę, jie skaitė gyvenimo Šiaurės Korėjoje naudą ir komunizmo dorybes. Tada kariai juos paleido, pažadėjus neiti į policiją.

Po to, kai buvo paleisti, broliai nedelsdami nuvyko į policiją, kuri pastatė sargybinius prie galimų atakos objektų ir pradėjo masines Seulo ir jo apylinkių paieškas, kurių 124-tam būriui pavyko vikriai išvengti.

Kariai, dėvėdami pavogtas Pietų Korėjos uniformas, spėjo prisiartinti vos už kelių šimtų metrų nuo prezidento rūmų (vadinamieji Mėlynieji rūmai), kol ten dirbęs policijos pareigūnas nutaikė į juos ginklą. Šis poelgis policininkui kainavo gyvybę ir kilo didžiulis susišaudymas.

 

Po to, kai jie buvo atskleisti, Šiaurės Korėjos būrys išsiskirstė ir bandė grįžti į DMZ. Tačiau tik vienam kariui pavyko išvengti bendros policijos ir kariuomenės paieškos ir manoma, kad jis grįžo į Šiaurės Korėją.

Iš likusių 30, per antpuolį žuvo 28, o du buvo sugauti gyvi. Vienas iš sugautų karių nusižudė, kol jo dar nebuvo spėta ištardyti. Pietų Korėjos pusėje žuvo 30 žmonių (4 iš jų amerikiečių kariai), dar 66 buvo sužeisti.

Paskutinis karys buvo Kim Shin-jo, kuris vėliau buvo suimtas ir tardytas metus, kol jam buvo suteikta Pietų Korėjos pilietybė. Deja, priėmęs Pietų Korėjos pilietybę, pastoriumi tapęs Kim Shin-jo vėliau atskleidė, kad visai jo šeimai buvo viešai įvykdyta mirties bausmė Šiaurės Korėjoje dėl jo buvusios šalies išdavimo.

Tęsinys kitame puslapyje:

(23)
(0)
(23)

Komentarai ()