Didžiulė mokslinė problema: kur dėti Ignalinos atominės elektrinės panaudotą branduolinį kurą po 50 metų? (Video)  (3)

Konteineriai su radioaktyviomis atliekomis Ignalinos atominėje elektrinėje bus saugomi apie penkiasdešimt metų. O kas po to?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Branduolinis kuras radioaktyvus išlieka dešimtis tūkstančių metų. Klausimas, kur saugoti uraną, – didžiulė mokslinė problema. Žemės paviršiuje radioaktyvias atliekas laikyti labai nesaugu. Į jas gali pataikyti krentantis lėktuvas, bomba, žalos gali pridaryti ir atslinkęs ledynas. Įvykus nelaimei gali būti užteršti gruntiniai vandenys, kurie geriamą vandenį žmonėms padarytų neprieinamą.

Saugiausia iki šiol mokslininkų sugalvota išeitis – radioaktyvias atliekas laidoti po žeme. „Yra keletas šalių, pirmaujančių giluminių atliekynų įrengimo procese: Suomija, Švedija, Prancūzija. Kurios nemažai pastangų ir darbo įdeda į šiuos projektus“ – sako VATESI viršininko pavaduotojas radioaktyviųjų medžiagų kontrolės klausimais Darius Lukauskas.

 
„TP-Link Archer AX53“ - „Wi-Fi 6“ maršrutizatorius, siūlantis didžiulę spartą, puikią aprėptį ir funkcijų turtingą programėlę (Apžvalga)
4672

„TP-Link Archer AX53“ – modernus maršrutizatorius, palaikantis „Wi-Fi 6“ technologiją ir siūlantis net 3 Gb/s spartą. Tai – įrenginys moderniems namams, kuriuose yra daug internetą naudojančių prietaisų, ypač tinkantis kompiuterinių žaidimų entuziastams bei visiems, kuriems svarbus greitas ir patikimas ryšys.

Išsamiau

Planuojama, kad 2068-aisiais jau ir Lietuvoje pradės veikti giluminis atliekynas, kuriame branduolinio kuro atliekos bus palaidotos šimtams tūkstančių metų.

Aut. teisės: Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
(5)
(0)
(5)

Komentarai (3)