"DARPA Urban Challenge 2007" robotizuotų automobilių lenktynes laimėjo Carnegie Mellon universiteto komanda  (0)

Lapkričio 4 dieną buvo paskelbti "DARPA Urban Challenge 2007" robotizuotų automobilių lenktynių laimėtojai. Pirmąją vietą užėmė ir 2 milijonų dolerių prizą laimėjo Carnegie Mellon universiteto komanda pavadinimu "Tartan Racing Team". Stenfordo universiteto komanda užėmė antrą vietą ir laimėjo 1 milijono dolerių prizą, o Virdžinijos politechnikos institutas užėmė trečiąją vietą ir laimėjo $500000 prizą.

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nei viena laimėtojų komandų negavo baudos taškų už eismo pažeidimus ir vietos paskirstytos remiantis finišo laikais. Stenfordo komanda nuo nugalėtojo atsiliko apie 20 minučių, Virdžinijos komanda atsiliko apie 40 minučių. "Tartan Racing" automobilio vidutinis greitis sudarė apie 22,5km/h (trasos ilgis apie 88km). Stenfordo automobilio vidutinis greitis sudarė apie 21km/h. Ketvirtąją vietą užėmė Masačūsetso technologijų instituto komanda. Projekto organizatorių teigimu, technologija jau pasiekė tokį lygmenį, jog ją komerciniais tikslais gali pradėti tobulinti bei praktiškai taikyti įvairios pasaulio įmonės ir organizacijos. Pats DARPA direktorius Tony Tether sakė: "DARPA yra įdomi organizacija. Realiai mes nieko patys neužbaigiame. Viskas ką padarome - tai parodome kitiems, ką galima padaryti. Mes atsisakome tradicinių pasiteisinimų, jog egzistuoja techninės kliūtys ir einame link taško, kuriame žmonės nebegali pasakyti, jog tai įdomi, tačiau neįgyvendinama idėja".