Nauja „Google“ iniciatyva – šį kartą švarios energijos srityje  (10)

Vienas iš interneto paieškos lyderio „Google Inc.“ įkūrėjų Larry'is Page'as paskelbė apie naują „Google“ tikslą – sukurti tokius energijos šaltinius, kurie galėtų generuoti elektros energiją, pigesnę negu gaunama deginant anglis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ši iniciatyva, pavadinta „Re < C“, finansuos projektus, ieškančius būdų, kaip atpiginti saulės ir vėjo energijos gavimą, taip pat geoterminės energijos išgavimo technologijas. Parama, kuri sieks kelis šimtus milijonų dolerių, bus skiriama moksliniams tyrimams ir gamybinėms firmoms.

„Google“ planuoja ir pati pradėti mokslinius tyrimus ir tam įdarbinti energetikos ekspertus bei inžinierius.

L. Page'o nuomone, suvienijus talentingų specialistų, įvairių firmų bei mokslo įstaigų pastangas ir turint pakankamą finansavimą, galima pasiekti proveržio žaliosios energijos srityje. „Mūsų tikslas – pagaminti gigavato galios energijos šaltinių, kurie kurtų pigesnę elektros energiją negu ji gaminama deginant anglį, ir šį tikslą pasiekti per kelerius metus, o ne dešimtmečius“, – sakė L. Page'as.

Vieno gigavato pakaktų didelio keliolikos milijonų gyventojų ir pramonės įmonių aprūpinimui elektra – pavyzdžiui, planuojama nauja atominė elektrinė Lietuvoje gali būti iki 3400 megavatų galingumo, tai yra tris kartus mažesnė.

„Google“ kol kas mano didžiausią investicijų dalį nukreipti saulės energijos technologijoms – planuojama, kad jau 2008 m. jos sieks dešimtis milijonų dolerių ir ateityje vis didės.

„Google“ jau ir pati duoda pavyzdį – ji savo pagrindinėje būstinėje Kalifornijoje naudoja gigantišką 1,6 megavatų galios saulės elementų panelę.

Aut. teisės: MokslasPlius
MokslasPlius
(0)
(0)
(0)

Komentarai (10)

Susijusios žymos: