Gyvename moderniame industriniame pasaulyje, patys dažnai nelabai suprasdami, dėl ko beatodairiškai statome akis rėžiančius pramoninius kompleksus, o po to dejuojame, jog jie "darko peizažą". Tačiau galimas ir alternatyvus požiūris - tą, kas netinka prie aplinkos, galima tiesiog prie jos priderinti. Būtent tokia veikla užsiima prancūzų menininkas Frederic'as Gracia - niūrius industrinius vaizdus paverčia meno kūriniais.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Šiems Bagnolet (Paryžius, Prancūzija) katilinės kaminams transformuoti 2007 metais prireikė 2 mėnesių. Didžiausių vandens lašų diametras yra 1,1 metro, o siekiant užtikrinti tikslumą, menininkui padėjo žemėje pasilikęs ir vaizdą iš toliau stebėjęs asistentas, visą procesą komentavęs per raciją.
Tokio masto darbams reikalinga įspūdinga kantrybė ir įgūdžiai.
Kitas "analogiško pomėgio" menininkas - Jean'as Pierret - įdėjo nemažai darbo 1991 metais dekoruodamas vieną iš Cruas jėgainės aušinimo bokštų. Jam padėjo dar 9 žmonės, vienas iš kurių buvo jau minėtas Frederic'as gracia. Piešiniui prireikė 4000 litrų akrilinių dažų.
Jean'as Marie Pierret taip pat yra žinomas kaip asmuo, dekoravęs įžymiąją Prancūzijos Tignes užtvanką. Piešinyje vaizduojamas įspūdingo dydžio Heraklis. Menininkui tapant paveikslą padėjo 8 alpinistai. Jei kūrinio mastas žvelgiant į nuotrauką nedaro įspūdžio, pagalvokite, jog užtvankos sienos aukštis 181 metrų...