Pirmieji žingsniai link realios kovos prieš kibernetines atakas Lietuvoje  (1)

Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija Teisingumo ministerijoje surengė seminarą, kuriame 15 teisėsaugos bei kitų valstybės institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovai aptarė sukčiavimo mokėjimo priemonėmis aktualijas bei kibernetinių atakų pavojų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuolat augant alternatyvių mokėjimo priemonių: kreditinių, debetinių kortelių, čekių skaičiui ir populiarėjant elektroninei bankininkystei – proporcingai sparčiai plinta sukčiavimo tokiomis mokėjimo priemonėmis atvejai. Kaip seminaro metu pažymėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas, daugiau nei pusė apklaustųjų yra bandę atsiskaityti ne jiems priklausančia mokėjimo kortele. Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovas pristatė plačiausiai paplitusius sukčiavimo būdus bei akcentavo, jog nedaugelis Lietuvos gyventojų žino kaip apsaugoti savo pinigus, nors informacijos apie tai galima rasti visur.

Vis dažniau žiniasklaidoje pasirodo pranešimai, skelbiantys telefoninių ar internetinių sukčiavimų atvejus, kuomet iš patiklių žmonių išviliojamos didelės sumos pinigų. Plinta sukčiavimas, pasinaudojant bankomatais (įmontuojant specialius įrenginius bankomatų išorėje, siekiant pavogti slaptus duomenis ar korteles), todėl imamasi priemonių apsaugoti vartotojus nuo sukčių – diegiant sustiprintos apsaugos sistemas, montuojant apsaugos filmavimo kameras.

Daugiausia diskusijų seminare sukėlė šiuo metu pasaulyje jau vykstantys realūs kibernetiniai karai.

NATO savo oficialiuosiuose dokumentuose yra nurodžiusi, jog kibernetinės atakos atveju, NATO negins savo narių – tai esą valstybės narės reikalas. Seminaro dalyviai aptarė tokias NATO nuostatas – kibernetinio karo atveju, kuomet abi iš konfliktuojančių šalių yra NATO narės, vienos jų palaikymas prieštarautų NATO koncepcijai.

Pasak LR Krašto apsaugos ministerijos atstovo, 120 valstybių visame pasaulyje jau turi savo kibernetines saugumo pajėgas. Lietuva dar tik pradėjo svarstyti kibernetinio saugumo strategiją . Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, 2008 metais Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 370 kibernetinių incidentų, tuo tarpu 2007 metais tokių incidentų buvo užfiksuota beveik perpus mažiau.

Renginio dalyvių nuomone, institucijų tarpusavio bendradarbiavimo iniciatyvos, kurių metu plečiamas duomenų apie mokėjimo priemonių sukčiavimo atvejus keitimosi mastas, galėtų pasitarnauti kaip puiki prevencinė priemonė.

Aut. teisės: alfa.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)