Sukurtas gigabitų spartos CMOS bevielio ryšio lustas (6)
Džordžijos technologijos instituto (JAV) mokslininkai sukūrė papildomo metalo oksido puslaidininkio (CMOS) technologijos bevielio ryšio lustą, gebantį perduoti duomenis iki kelių gigabitų per sekundę sparta, praneša „Electronista“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Lustas veikia 60 GHz dažnių ruože, jame yra integruotas radijo imtuvas – siųstuvas ir antena. Pranešama, kad jis vartoja apie 100 mW elektros energijos.
Duomenų perdavimo sparta priklauso nuo atstumo: pavyzdžiui, kai jis siekia 1 metrą, siųstuvas ir imtuvas duomenimis keičiasi 15 Gb/s greičiu. Kai atstumas padidėja iki 2 arba 5 metrų, sparta atitinkamai sumažėja iki 10 ir 5 Gb/s.
Manoma, kad šis lustas bus plačiai naudojamas buitinės elektronikos gaminiuose, nes galės pakeisti laidus, šiuo metu jungiančius DVD grotuvus su televizoriais ar kompiuterius su išoriniais kietaisiais diskais.
Dėl santykinai nedidelio atstumo ši technologija turėtų konkuruoti su „Bluetooth“ bevieliu ryšiu. 2,4 GHz dažnių ruože veikiantis „Bluetooth“ šiuo metu gali perduoti duomenis iki 100 m atstumu maksimalia 3 Mb/s sparta.
Šių metų viduryje turėtų būti pristatyta nauja „Bluetooth“ versija, leisianti padidinti spartą iki šimto kartų.