Klaviatūros sterilizavimo įrenginys (Video)  (15)

Daugelis iš mūsų esame girdėję siaubo istorijas apie tai, kad klaviatūrose mikrobų gali būti daugiau nei ant unitazo. Nauja kompanija "Vioguard" į šį klausimą žvelgia rimtai ir planuoja rinkai pateikti specialias klaviatūras bei jų sterilizavimo įrenginius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujus produktus pristatyti rinkai planuojama jau šiais metais. Didžiausios paklausos tikimasi sulaukti iš ligoninių ir kitų sveikatos priežiūros įstaigų, kur aplinkos sterilumas yra vienas esminių prioritetų.

Kompanija "Vioguard" savo gaminį pristato kaip alternatyvą rankiniam klaviatūrų valymui. Po naudojimosi klaviatūra automatiškai įtraukiama į uždarą monitoriaus stovą, kuriame ji yra švitinama ultravioletiniais spinduliais, taip sunaikinant ant jos paviršiaus esančias bakterijas. Jos klavišai yra palyginti plokšti ir daugiau primena nešiojamų kompiuterių klaviatūras - taip maksimizuojamas spinduliais apšvitinamas paviršiaus plotas. Atgal įrenginys "išsiskleidžia" ranka pamojus priešais integruotą infraraudonųjų spindulių jutiklį. Taip sumažinamas tiek poreikis tiesiogiai liesti aparatūrą, tiek eliminuojamas papildomas mikrobų šaltinis.

"Didesniųjų ligoninių pacientų slaugos zonose gali būti 500 ar net 1000 klaviatūrų. Į tą skaičių nepatenka individualiuose kabinetuose naudojamos klaviatūros", sako kompanijos techninis vadovas Craig'as Ranta. "Joms kiekvieną dieną valyti reikėtų ištisos armijos papildomo personalo".

Kompiuteriai ligoninėse tampa vis įprastesni, nes palaipsniui pereinama prie elektroninių paciento duomenų kortelių ir elektroninio duomenų apdorojimo, todėl bendro naudojimo klaviatūros tampa viena pagrindinių terpių užkratams plisti. "Vioguard" klaviatūroje naudojama C klasės ultravioletinė šviesa yra gerai žinomas baktericidas (bakterijas naikinanti priemonė). Kompanijos teigimu, sistemos efektyvumas jau patvirtintas testais, kurių metu stipriai mirtinai pavojingomis bakterijomis užterštos klaviatūros buvo sterilizuojamos vos per 10 sekundžių.

JAV Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centro (U.S. Centers for Disease Control and Prevention) duomenimis vien tik JAV ligoninėse kasmet infekuojama apie 1,7 milijono žmonių, iš kurių dėl to apytiksliai 99000 miršta.  Be to, valstybei tai papildomai kainuoja milijardus dolerių. Prarastos gyvybės ir finansinės sąnaudos sukuria "didžiulę motyvaciją spręsti šią problemą", sako "Vioguard" viceprezidentas John'as Sharps'as. Kompanija pirmąją klaviatūros versiją planuoja išleisti antrajame šių metų ketvirtyje, ir pradinės partijos bus skirtos Seattle (JAV) regionui. Vėliau planuojama plėstis ne tik į kitas medicinos įstaigas, bet ir į maisto gamybos sferą ir kitas sritis, kuriose švara yra būtina. "Vioguard" taip pat analizuoja galimybę pritaikyti ultravioletinę šviesą sterilizuojant kitokius užkratus pernešančius paviršius.(0)
(0)
(0)

Komentarai (15)