Trimatis spausdintuvas gamina detales antikvariniams automobiliams (Video) (5)
JAV komikas Jay Leno įžymus ne tik savo veikla televizijoje, bet ir tuo, kad turi didelę antikvarinių automobilių kolekciją. Savaime suprantama, kad tokio senumo automobilius dažnai tenka remontuoti. Tačiau vietoj tradicinio šaltkalvio darbo čia jis pasitelkia trimatį (3D) spausdintuvą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Spausdintuvo viduje speciali galvutė sluoksnis po sluoksnio formuoja spausdinamą struktūrą. Jei originaliose detalėse yra kokių nors defektų, juos galima pašalinti naudojant trimačių modelių redagavimo programas. Užbaigus gamybą, plastiko likučiai ištirpinami vandens pagrindu sudarytame tirpale. Detalės sudėtingumas neturi lemiamos įtakos - visos gamybos trukmę nulemia tik detalės matmenys, Mažai detalei pagaminti gali prireikti 5 valandų. "White Steamer" vandens pakaitinimo įtaiso veržlei pagaminti prireikė 33 valandų.
Naudojant tokias gamybos sistemas galima atkurti bet kokias antikvarinių mašinų detales - apdailos elementus, sudėtingai išgraviruotas ir netgi išraitytas durų rankenėles. Viskas ko reikia - turėti originalo pavyzdį. Jei jo nėra, pakaitalą galima suprojektuoti kompiuterinio projektavimo programomis, o realų gaminį padarys trimatis spausdintuvas.
"NextEngine" skeneris kainuoja 2995 dolerių. "Dimension uPrint Personal 3D" spausdintuvas kainuoja apie 15000 dolerų. Tai nėra pigu, tačiau dar netolimoje praeityje tokia sistema kainavo bent 10 kartų brangiau, o ateityje galima tikėtis dar didesnio kainos sumažėjimo. Kol kas šios mašinos nėra tinkamos masinei gamybai, tačiau ypač gerai tinka greitam prototipų projektavimui (angl. rapid prototyping).