Sukurtas F-1 „Ferrari“ imituojantis robotas (Video)  (11)

Vokietijos inžinieriai sukūrė robotizuotą kompiuterinį simuliatorių, tikroviškai imituojantį „Formulės -1“ bolido valdymą ir lenktynių pojūčius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paolo Robuffo Giordano vadovaujama Maxo Plancko Biologinės kibernetikos instituto Tiubingene (Vokietija) mokslininkų ir inžinierių grupė suprojektavo ir pagamino robotą, skirtą tikroviškai perteikti „Ferrari“ bolido pilotavimą, pranešė „IEEE Spectrum“.

„CyberMotion Simulator“ pavadintas įrenginys – tai ant specialios robotizuotos rankos įrengta kabina. Joje 2,1 metro aukštyje virš žemės sėdi žaidėjas. Kabinoje įrengtas ekranas, bolido vairas ir kitos valdymo priemonės tikroviškai imituoja lenktynių trasa lekiantį „Ferrari F2007“ lenktyninį automobilį.

Pasak leidinio, Biologinės kibernetikos instituto specialistai norėjo sukurti robotizuotą judesius imituojančią sistemą, kuri padėtų tirti, kaip žmones veikia judėjimo pojūčiai. Vokiečių inžinieriai nusprendė, kad šiam tikslui geriausiai tiks F-1 bolido imitatorius.

Pranešama, kad F-1 „Ferrari“ imituojančio roboto projektas buvo pristatytas pavasarį vykusioje tarptautinėje EEE Robototechnikos ir automatikos konferencijoje. Na o dabar galima pamatyti ir šio įrenginio veikimą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)