Trečia ekonomika pasaulyje – kai poros minučių skirtumas išsaugo milijonus  ()

Įsivaizduokite šalį, kurios bendrasis vidaus produktas siekia 8,5 trilijonus dolerių – tai būtų trečia ekonomika pagal dydį pasaulyje! O jei ji dar augtų per metus po 15 % – ar galite įsivaizduoti, kokia galinga tai būtų šalis? Tai va – taip dabar atrodo kibernetinių nusikaltimų poveikis.


Šią iliustraciją piešė „Microsoft Copilot“
Šią iliustraciją piešė „Microsoft Copilot“

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kibernetinis nusikalstamumas dabar yra tokia pelninga sritis, kad tai būtų trečia ekonomika pasaulyje, po JAV ir Kinijos. Ir tie mastai vis dar auga milžinišku tempu. Nereikėtų manyti, kad nuo to kenčia tik didžiulės korporacijos. Tiesą sakant, jos turi resursų savo pinigams apsaugoti – kibernetinio saugumo specialistai yra brangūs, bet efektyvūs. Didžiausią dalį pelno kibernetiniai nusikaltėliai nugriebia nuo vidutinių ir mažų įmonių ar net pavienių žmonių. Ir, žinoma, valstybinių institucijų, nedidelių organizacijų, mokyklų ir t. t. Tai yra, asmenų, kurie tikriausiai neturi supratimo ir/ar resursų tokioms grėsmėms atremti.

Scottas Woodgateas, „Microsoft“ apsaugos rinkodaros generalinis direktorius, teigia, kad būtent mažos ir vidutinės kompanijos dabar ieško išeičių. Šiuo metu vienintelė prošvaistė pažaboti tą augančią trečią pagal dydį ekonomiką pasaulyje – dirbtinis intelektas.

[EU+Kuponas] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Aukščiausio lygio plazminis pjaustytuvas. Paskutiniai vienetai („VEVOR CUT-50“)
4222 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

 

Dirbtinis intelektas (DI) turi keistą reputaciją – žmonės mano, kad jis tinka tik keistų iliustracijų (kaip tos straipsnio viršuje) kūrimui, tekstų rašymui ir redagavimui, mokytojų apgaudinėjimui mokyklose. Kiek labiau pažengę DI naudotojai kasdien programuoja naudodami tuos algoritmus ar ieško susistemintos informacijos. Tačiau iš tikrųjų didžiausias DI privalumas yra gebėjimas labai greitai apdoroti milžiniškus kiekius informacijos ir joje pastebėti modelius, sutapimus ir ženklus.

Scottas Woodgateas „Microsoft AI Tour“ renginyje Prahoje paminėjo, kad vidutinis laikas nuo ​​įsilaužimo į elektroninio pašto dėžutę iki svetainės ir naudotojo tapatybės perėmimo yra 72 minutės. Sakysite, kad tai yra visai ilgas laikas? Nusikaltėliai išsiunčia tūkstančius laiškų ir gardžiausią duoną valgo iš tų, kurie net nesupranta, kas įvyko. Be to, šis laikas trumpėja ir dabar dažnai įsilaužimui nuo laiško iki visiško sistemos valdymo tereikia 5 minučių. 

 
Susidomėjimas „Microsoft AI Tour“
Susidomėjimas „Microsoft AI Tour“
© Ekrano nuotrauka

Tik nemanykite, kad jūs esate išsilavinęs, gerai suprantate tokias grėsmes ir jūsų jokie laiškai nepričiups. Matthias Wandel, „Youtube“ kūrėjas žinomas dėl savo medinių mechanizmų, bet anksčiau svariai prisidėjęs prie „Blackberry“ iškilimo, savo kanalą buvo praradęs būtent per kenkėjišką laišką, kurio jis neatpažino. „Linus Media Group“, valdanti kelis didžiulius „Youtube“ kanalus, buvo praradusi prieigą prie beveik visų jų irgi dėl vieno laiško. Daugybė techniškai išprususių žmonių, gerai žinančių kibernetines grėsmes, ir jie vis tiek užkibo.

Woodgateo teigimu, DI privalumas čia yra būtent gebėjimas greitai reaguoti į informaciją, mokytis iš atakos modelių ir rasti sprendimus. Jo teigimu, DI į grėsmę gali sureaguoti per 3 minutes – taigi, greičiau nei įvyksta statistinis įsilaužimas. Be to, tai verčia nusikaltėlius ieškoti vis naujų įsilaužimo būdų, nes DI atpažįsta pasikartojančius bandymus ir tiesiog mokosi labai greitai.

 

„Microsoft“ visiškai pasineria į dirbtinį intelektą. IT milžinė mano, kad tai yra nepaneigiama realybė ir vienintelis kelias. „Microsoft Copilot“ yra integruota į įvairias saugos platformas, tokias kaip „Microsoft Defender“, „Intune“ ir „Purview“. DI skenuoja analizuoja didelius duomenų kiekius iš įvairių šaltinių, kad aptiktų ir susistemintų kibernetinių grėsmių duomenis. Įsilaužėliai naudoja dirbtinį intelektą ir šiuo atveju kompanijos yra tiesiog priverstos pasistengti išlikti šios technologinės bangos priešakyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(7)
(1)
(6)

Komentarai ()