75 % darbuotojų biuruose naudoja dirbtinį intelektą. 7 įdomūs DI panaudojimo darbe pavyzdžiai  ()

Dirbtinis intelektas nebėra ateities dalykas. Jį jau naudoja dauguma biuruose dirbančių žmonių. Bet kaip? Jei manote, kad dirbtinis intelektas (DI) jūsų darbe nėra aktualus, paskaitykite 7 įdomius DI pritaikymo būdus.


Šis atvaizdas buvo sukurtas „Microsoft“ dirbtinio intelekto per porą sekundžių
Šis atvaizdas buvo sukurtas „Microsoft“ dirbtinio intelekto per porą sekundžių

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

75 % darbuotojų, kurie dirba su informacija, savo darbe jau naudoja dirbtinį intelektą, renginyje Prahoje atskleidė Scottas Woodgateas, „Microsoft“ apsaugos rinkodaros generalinis direktorius. Pagal „Microsoft“ turimą informaciją, daug žmonių DI savo darbe pritaiko patys. Tai yra, ši technologija įvedama savarankiškai, ne kompanijos lygiu.

Aišku, pirmoji jūsų mintis yra turinio kūrimas, įskaitant tokias iliustracijas, kaip ta straipsnio viršuje. Dirbtinis intelektas dažnai naudojamas ne tik atvaizdų, bet ir tekstų bei vaizdo įrašų kūrimui. Bet yra ir daugiau įdomių pavyzdžių.

1. Išversk

„Google Translate“ naudoja dirbtinį intelektą, kad gerintų savo vertimo kokybę ir iš bendro teksto vaizdo suprastų, kada kalbama apie tankus, o kada – apie bakus (abu žodžiai anglų kalboje yra „tank“). Be to, su garso įrašais dirbantys žurnalistai jau pamiršo dienas, kai įrašytą kalbą tekstu reikėdavo versti rankiniu būdu. Įkeli įrašą į DI programą, ji jį perrašo ir, jei reikia, išverčia – prašom, jūsų citatos straipsniams ar vidinėms kompanijos ataskaitoms.

2. Rask laiką

[EU+Kuponas] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Aukščiausio lygio plazminis pjaustytuvas. Paskutiniai vienetai („VEVOR CUT-50“)
4222 1

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš EU greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Scottas Woodgateas užsiminė, kad kartais vaizdo pokalbiuose praleidžia net 14 valandų per dieną. Tuose pokalbiuose jis ne tik skiria, bet ir gauna užduotis, kurias jam patogiai išskiria „Microsoft Copilot“. DI gali sudaryti grafikus, efektyviai išdėlioti darbotvarkę. DI gali atsižvelgti net į tokius faktorius kaip laisvalaikis ar ilgalaikiai tikslai.

3. Gal galima trumpiau

Tikriausiai didžiausias DI privalumas yra galimybė greitai ir efektyviai analizuoti didelius informacijos kiekius. DI nepavargsta ir jam nebūna nuobodu. DI gali trumpai išskirti svarbiausias didelio teksto ar vaizdo įrašo vietas, viską sutrumpinti ir pateikti tik tai, kas svarbu. Tai labai taupo laiką.

4. Nešabloniški šablonai

DI labai dažnai naudojamas masiniams elektroniniams laiškams rašyti. Situacijose, kai reikia išsiųsti daug laiškų, dažniausiai naudojami šablonai. Laiškai tampa vienodi, neasmeniški ir šalti. DI gali bent iš dalies tai ištaisyti, nes laiškai neprivalo būti vienodi. DI greitai kuria tekstus ir gali įterpti asmeniškų detalių. Tai būtų apgaulė? Taip, bet masiniai laiškai nesiunčiami siekiant nuoširdaus kontakto.

5. Galiu ir pats… su DI

 

Komandinis darbas yra gerai, kai jis nešvaisto laiko. Kartais reikia tik mažytės smulkmenos, kurią galėtų sukurti specialistas, net negi jį trukdysi? Tai gali būti kelios programos eilutės, kurias dabar parašo ar ištaiso „GitHub Copilot“, maža iliustracija ar grafikas, kurį vietoje dizainerio sukuria „Microsoft Designer“ (ar „Excel“ su integruotu DI), ar teksto redagavimas, kurį vietoje kalbos redaktoriaus atliks „Microsoft 365 Copilot“. Šiuo atveju DI nepakeičia darbuotojų, bet padeda išvengti laiko švaistymo, kai dėl mažos detalės darbas stumdomas nuo vieno stalo prie kito.

6. Produktyvumo gerinimas

Turite bendradarbių, kurie nuolat sako, kad neturi laiko? Greičiausiai laiko jie turėtų, jei jį efektyviau naudotų. „Microsoft Viva Insights“ yra DI programa dirbanti „Microsoft 365“ viduje, kuri analizuoja produktyvumą ir pateikia duomenų apie tai, kur švaistomas laikas, kur trūksta susikaupimo. Tai leidžia iš šalies pastebėti, kur dingsta jūsų laikas. Be to, DI tiesiog padeda automatizuoti pasikartojančias užduotis. DI planuoja socialinių tinklų pranešimus, seka prekių atsargas, pažymi svarbias datas virtualiame darbo kalendoriuje ir apie jas primena.

7. Jūs pasamdytas!

 

Kaip manote, kas dabar skenuoja kandidatų gyvenimo aprašymus, rekomendacijas ir motyvacinius laiškus? Tekstai, kurie anksčiau dažniausiai likdavo neskaityti, dabar yra skaitomi. Tik ne žmogaus. DI netgi galvoja klausimus darbo pokalbiams. Kai laisva darbo vieta yra garsioje įmonėje ar šiaip yra labai patraukli tūkstančiams ieškančiųjų, geriausių kandidatų atrinkimas reikalauja didelių piniginių ir laiko resursų. Nebent tai atliks DI.

Reikia pasakyti, kad tai – tik keli pavyzdžiai. Žinoma, dažniausiai DI biuruose naudojamas tekstų redagavimui, vertimui, grafikai. Bet DI jau labai aktyviai naudojama ir finansų sektoriuje, kibernetinėje gynyboje, marketinge ir kitose srityse.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(2)
(1)
(1)

Komentarai ()