Netrukus pasaulyje. Atsiras „žaliasis“ internetas. Kas žinoma apie „Google“ projektą  ()

Kaip projekto „Red“ dalis, „Google“ duomenų centrai gaus atsinaujinančią energiją iš „Fervo“ geoterminės elektrinės.


Fervo Energy gręžinys
Fervo Energy gręžinys
© Ekrano kopija | https://x.com/ZulfiqarAhmed69/status/1831306643268673925/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Google“ kartu su startuoliu „Fervo“ įgyvendina projektą „Project Red“, kurio metu duomenų apdorojimo centrams maitinti bus naudojama geoterminė energija, kuri yra atsinaujinanti alternatyva iškastiniam kurui. Apie tai rašo portalas „ECOticias“.

Kaip pažymima leidinyje, duomenų apdorojimo centrų energijos suvartojimas ir toliau auga. Tokios iniciatyvos kaip „Project Red“ skirtos tam, kad internetas taptų „žalesnis“, sumažinant poveikį gamtai. Iš pradžių geoterminės stotys tiesiogiai naudojo karštąsias versmes, tačiau šiandien yra ir kitų geoterminės energijos gamybos būdų.

Black Friday išpardavimas tęsiasi! Rekordinių kainų technologijos.lt testuoti žaidimų monitoriai, 4K vaizdo projektoriai, monstrinės energijos stotelės, siurbliai ir kt. (Video)
3669 1

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Flash Deals“, „Tiered Discounts“ ir kt.

1) „OUKITEL P2001 Plus“ - 2400W, 2048Wh, LiFePO4 energijos stotelė

2) „ETOE E3 Pro“ - 600 ANSI, iki 4K, Android TV, LCD vaizdo projektorius

3) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

Išsamiau

Pagal projektą „Red“, naudojant pažangias geotermines sistemas (EGS), bus sukurta nauja geoterminė elektrinė. Šis metodas apima geoterminį kelių kilometrų gylio gręžinį.

Pranešama, kad „Fervo“ Nevadoje (JAV) jau išgręžė du daugiau nei dviejų kilometrų gylio gręžinius ir sujungė juos horizontaliai, kad suformuotų dirbtinį vandeningąjį sluoksnį sausoje žemėje. Šis metodas leidžia vandeniui prasiskverbti per sistemą, išgauti šilumą iš Žemės plutos ir grįžti vandeniui per paviršių garų pavidalu ir varyti turbinas.

 

Portalo teigimu, „Google“ užsibrėžė tikslą iki 2030 metų savo duomenų centrus visą parą aprūpinti išskirtinai žaliąja energija. Projektas „Red“ gali atlikti svarbų vaidmenį įgyvendinant šią idėją.

Straipsnyje taip pat pažymima, kad „Google“ jau išreiškė susidomėjimą plėsti geoterminės technologijos naudojimą su kitomis organizacijomis, tokiomis kaip „Project InnerSpace“, reklamuojančia geoterminės energijos rinką visame pasaulyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(2)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()