Vos per 2 valandas. Ką DI padarė iš žmogaus  ()

Skaitmeninės kopijos 85 % atitiko žmogaus asmenybę. Tačiau dar nuostabiau yra tai, kaip lengva sukurti žmogaus kopiją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įsivaizduokite DI modelį, atkartojantį jūsų elgesį ir asmenybės bruožus po dviejų valandų pokalbio. Remiantis nauju Stanfordo universiteto (JAV) ir „Google DeepMind“ tyrimu, ši futuristinė koncepcija tapo realybe.

Mokslininkai sukūrė daugiau nei tūkstantį tikrų žmonių kopijų. Eksperimento dalyviams buvo užduodami klausimai apie gyvenimo prioritetus, vertybes ir požiūrį į socialines problemas. Be to, dalyviai atliko logikos užduotis, kurios leido tyrėjams giliau suprasti sprendimų priėmimo mechanizmus.

Ši informacija tapo žaliava kuriant „modeliavimo agentus“, iš esmės DI kopijas, išmokytas nuostabiai tiksliai atkurti žmogaus elgesį. Dirbtinio intelekto sukurtos žmonių kopijos atitiko 85 % realių žmonių atsakymų, ypač asmenybių klausimynuose ir socialinių nuostatų prognozėse.

[EU+Kuponas] Naujiena iš „Xiaomi“ ekosistemos! 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą (Video, „Wanbo T2 Ultra“)
6276 1

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

„Xiaomi“ ekosistemos produktas

Puikių savybių

Išsamiau

Skaitmeninėms žmonių kopijoms buvo sunku atlikti interaktyvias sprendimų priėmimo užduotis, kai dirbtinis intelektas turėjo pasirinkti, atsižvelgdamas į situaciją, nukopijuodamas žmonių reakcijas mažiau tiksliai.

Tyrimo autoriai, apibendrindami savo darbus, pabrėžė galimą tokios technologijos naudojimo naudą. Šie skaitmeniniai klonai gali būti naudojami socialiniams eksperimentams, reakcijoms į socialinius įvykius nuspėti ar socialinių institucijų įtakai tirti. Be to, ateityje ši technologija greičiausiai bus naudojama artimųjų, kurie netrukus gali mirti, tapatybėms kopijuoti.

 

Tačiau, žinoma, kaip ir bet kuri proveržio technologija, dirbtinio intelekto kopijos kelia rimtą susirūpinimą. Galimybė kopijuoti asmens tapatybę remiantis vos dviejų valandų duomenimis gali sukelti galimus privatumo pažeidimus, tapatybės vagystes ir „technologinį“ išnaudojimą. Todėl mokslininkai pabrėžia būtinybę griežtai kontroliuoti tokių technologijų kūrimą ir naudojimą.

Naujas tyrimas  parodė, kad DI pokalbių robotai vis labiau primena žmogaus smegenis. Visų pirma pasitvirtino hipotezė, kad besivystant neuroniniams tinklams jie ne tik geriau veikia, bet ir įgyja daugiau panašių į smegenis savybių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(12)
(-5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()