„Sausio 19 d.“ Paskutinės „TikTok“ dienos?  ()

„Gryna fikcija“.


„TikTok“  logotipas
„TikTok“ logotipas
© Stop kadras|https://www.youtube.com/watch?v=OJij_ajYpzw

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pekino valdžios institucijos svarsto galimybę „TikTok“ JAV dalį parduoti Elonui Muskui, o tai galėtų būti proveržis įtemptuose JAV ir Kinijos technologiniuose santykiuose. Pasak „Bloomberg“, tai yra vienas iš nenumatytų atvejų planų, rengiamų atsižvelgiant į tikėtiną programėlės uždraudimą JAV.

Dabartinė „TikTok“ savininkė „ByteDance Ltd“ susiduria su iššūkiu po to, kai JAV Aukščiausiasis Teismas per sausio 10 d. vykusį posėdį parodė, kad yra linkęs palikti galioti programėlę draudžiantį įstatymą. Nors bendrovė pateikė apeliaciją, argumentuodama Konstitucijos pirmosios pataisos pažeidimu, atrodo, kad teisėjai nacionalinio saugumo klausimus iškėlė aukščiau už žodžio laisvės klausimus.

Galimas sandoris su Musku, artimu Donaldo Trumpo sąjungininku, įgauna ypatingą politinę reikšmę. Milijardierius, kuris į D. Trumpo perrinkimo kampaniją investavo daugiau kaip 250 mln. dolerių, laikomas galimu tiltu tarp abiejų valdžių interesų. Jo patirtis vykdant verslą Kinijoje per „Tesla“ ir teigiama reputacija tarp „ByteDance“ darbuotojų daro jį patikimu kandidatu perimti paslaugą.

[EU+Kuponas] Naujiena iš „Xiaomi“ ekosistemos! 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą (Video, „Wanbo T2 Ultra“)
4567 1

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

„Xiaomi“ ekosistemos produktas

Puikių savybių

Išsamiau

Pagal svarstomą scenarijų X platforma (buvusi „Twitter“) perimtų JAV įsikūrusios „TikTok“ kontrolę, o tai galėtų būti labai naudinga abiem paslaugoms. Daugiau nei 170 mln. vartotojų JAV turinti „TikTok“ gerokai sustiprintų „X“ pozicijas tarp reklamuotojų. E. Musko xAI bendrovė galėtų naudoti didžiulius „TikTok“ generuojamų duomenų kiekius dirbtiniam intelektui kurti. Platformų derinys galėtų sukurti naują kokybę socialinės žiniasklaidos erdvėje.

JAV „TikTok“ dalis vertinama 40-50 mlrd. dolerių, o tai yra didelis finansinis iššūkis net ir turtingiausiam pasaulio žmogui. Muskas, kuris vis dar moka įsipareigojimus po to, kai už 44 mlrd. dolerių įsigijo „Twitter“, turės rasti būdą, kaip finansuoti sandorį.

 

Pekinas daro didelę įtaką „TikTok“ ateičiai, nes turi „auksinį akcijų paketą“ savo patronuojamojoje įmonėje „ByteDance“ ir eksporto taisykles, draudžiančias parduoti kiniškus algoritmus. Bet kokiam galimam sandoriui turi pritarti Kinijos vyriausybė, o tai dar labiau apsunkina derybų procesą ir galimybę užbaigti pardavimą.

Galimi ir kiti situacijos sprendimo scenarijai. Svarstoma galimybė, kad būtų vykdomas konkurencinis pardavimo procesas, kuriame dalyvautų kiti investuotojai, kad vartotojai būtų perkelti į naują programėlę su kitu prekės ženklu ir kad „ByteDance“ toliau vestų teisinę kovą, kuri išlieka prioritetine bendrovės strategija.

 

Anksčiau E. Muskas viešai pasisakė prieš „TikTok“ draudimą JAV, teigdamas, kad tai prieštarautų žodžio laisvei, nepaisant galimos naudos jo X platformai. „ByteDance“ pranešimus apie galimą pardavimą vadina „gryna fikcija“, o Kinijos užsienio reikalų ministerija atsisakė komentuoti, remdamasi ankstesniais pareiškimais, kuriuose JAV veiksmai smerkiami kaip „ekonominis bauginimas“.

Artėjantis draudimo terminas (sausio 19 d.) ir Donaldo Trumpo atėjimas į valdžią (sausio 20 d.) sukuria laiko spaudimą rasti sprendimą. D. Trumpas pareiškė norįs „išgelbėti“ programą ir gali imtis veiksmų paskutinę minutę, kad būtų išvengta draudimo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(0)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: