50 000 km „neįveikiamas“ monstras. Pasaulis to dar nėra matęs  ()

Tai, kas anksčiau reikalavo kelių šalių bendrų investicijų, dabar gali būti finansuojama vienos įmonės.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasaulis to dar nėra matęs. „Meta“ paskelbė apie penkis žemynus sujungsiančio povandeninio kabelio tiesimą. Iš viso jis sieks 50 000 kilometrų. Tai, kas anksčiau reikalavo kelių šalių bendrų investicijų, dabar gali būti finansuojama vienos įmonės.

Tobulėjant tokio tipo infrastruktūrai, kyla klausimų dėl tokių investicijų saugumo nuo netyčinio ar tyčinio laivo inkaro numetimo ar sabotažo. Tai opi tema, ypač mūsų pasaulio dalyje, po daugybės incidentų Baltijos jūroje, dėl kurių buvo pažeista povandeninė infrastruktūra.

Didžiųjų technologijų galia

[Pasaulinė premjera!] Iš EU su kuponais pasaulinio lyderio energijos stotelės. Aukščiausia klasė, galimybės ir šokiruojanti kaina
4143 3

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „Ampace Andes 1500“ - LFP, 1462Wh, 2400W energijos stotelės

2) „Ampace Andes 600 Pro“ - LiFePO₄, 584Wh, 600W energijos stotelės

3) „Fossibot SP200“ - 200W saulės panelės

Išsamiau

Anot „Meta“, jos investicija sukurta taip, kad būtų atspari tokioms situacijoms. Kabelį planuojama nutiesti 7000 metrų gylyje, o ten, kur reljefas neleidžia, „naudoti patobulintus užkasimo būdus didelės rizikos zonose, pvz., sekliuose vandenyse netoli kranto, kad būtų išvengta žalos dėl laivo inkarų ir kitų pavojų“.

„Meta“ ne viena tokia įmonė, investuojanti į povandeninius kabelius. Praėjusiais metais „Alphabet“ („Google“) paskelbė apie povandeninio kabelio, jungiančio Australiją ir Afriką, statybas, taip pat paskelbė apie milijardo dolerių investiciją į du kabelius, jungiančius Japoniją ir JAV.

 

Kaip interviu BBC pažymėjo prof. Vili Lehdonvirta iš Oksfordo interneto instituto, „per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė tai, kad šiuos kabelius vis dažniau tiesia didelės technologijų įmonės“.

Tai, kas anksčiau reikalavo kelių valstybės valdomų telekomunikacijų įmonių bendrų investicijų, dabar gali būti finansuojama savarankiškai vienos privačios įmonės. Tai iliustruoja augančią didžiųjų technologijų galią ir įtaką mus supančiam pasauliui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(1)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: