„Procesorių tiekimas ne tik tęsiasi, bet ir didėja.“ Štai kaip apeina sankcijas ()
Oficialūs Rusijos muitinės duomenys rodo, kad kadaise klestėjusi JAV pagamintų procesorių rinka šalyje beveik išnyko.

© ArtificialOG (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/amd-ryzen-cpu-processor-pc-chip-5250770/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos leidinio „Kommersant“ pateikti Federalinės muitinės tarnybos duomenys rodo, kad „Intel“ procesorių importas pernai, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo 95 proc. Palyginimui, AMD tiekimas sumažėjo 81 proc. Iš viso tai sudaro tik 37 000 procesorių – tai yra didelis nuosmukis, palyginti su 537 000 vienetų 2023 m.
Rusijos technologijų gamybos sektoriaus vadovai piešia kitokį vaizdą. Didžiųjų šalies surinkimo įmonių, tokių kaip „Lotos Group“ ir „Rikor“, vadovai laikraščiui „Kommersant“ sakė, kad procesorių tiekimas ne tik tęsiasi, bet ir didėja. Bendrovė „Rikor“ pranešė, kad praėjusiais metais įsigijo daugiau kaip 120 000 procesorių – apie 30 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Daugelis Rusijos technologijų įmonių taip pat teigia, kad lustų tiekimas gerėja jau trečius metus iš eilės.
|
Sankcijų vykdymas sunkiai sekasi, nes vis daugėja apėjimo būdų. Honkongas tebėra pagrindinis šio tinklo centras, o kontrabandinių puslaidininkių vertė siekia milijardus dolerių. Tuo tarpu kitos mikroschemos į Rusiją patenka per tokias šalis kaip Malaizija ir Indija, dažnai perženklintos arba sujungtos į platesnių kategorijų produktus, kad muitinės pareigūnams būtų nuslėpta jų tikroji prigimtis.
Pramonės atstovai teigia, kad daug procesorių atkeliauja be jokių ženklų. Vienas Rusijos technologijų sektoriaus vadovas laikraščiui „Kommersant“ teigė, kad žodis „procesorius“ dažnai nebūna įrašytas pristatymo lapuose. Tokia praktika padeda paaiškinti, kodėl Federalinės muitinės tarnybos importo skaičiai atrodo tokie menki, nors gamyklų lentynos vis dar gerai užpildytos.
Tačiau ne viskas vyksta sklandžiai. Tiekėjai įspėja Rusijos pirkėjus tikėtis 10-12 proc. kainų padidėjimo 2025 m., kaip pagrindinius veiksnius nurodydami infliaciją ir tebesitęsiančią įtampą JAV ir Kinijos prekybos santykiuose. Vis dėlto pagrindinių procesorių kainos kol kas išlieka gana stabilios.