„Hitachi“ teigia sukūrę metodą duomenims išsaugoti visiems laikams (0)
Japonijos aukštųjų technologijų kompanija „Hitachi“ pirmadienį pristatė metodą, leidžiantį duomenis saugoti "beveik amžinai". Būdo esmė – kvarco stiklo pluoštas, atsparus ekstremalioms temperatūroms ir nepalankioms sąlygoms.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Naujoji „Hitachi“ technologija duomenis dvejetaine sistema saugo ploname kvarco stiklo lakšte sukurdama taškelius. Turint kompiuterį, gebantį suprasti dvejetainį kodą, o tai suprogramuoti visai nesunku, nepriklausomai nuo to, kokie pažengę kompiuteriai bus, duomenis visuomet bus galima nuskaityti, aiškino tyrėjas.
Duomenų kaupimo prietaiso prototipas – 2 centimetrų, 2 milimetrų storio kvadratas, pagamintas iš kvarco stiklo – labai patvarios ir lanksčios medžiagos, naudojamos menzūroms ir kitai laboratorinei įrangai gaminti. Mikroschema, kuri atspari daugumai cheminių medžiagų ir kurios neveikia radijo bangos, gali būti įmesta į aukštos temperatūros liepsnas ir mažiausiai dvi valandas kaitinama iki 1 tūkst. laipsnių Celsijaus, nesibaiminant, kad bus pažeista.
Mikroschema atspari vandeniui, o tai reiškia, kad jai nebaisios ir gamtos katastrofos – gaisrai ar cunamiai. „Manome, kad duomenys išliks, nebent šis kietas stiklas bus sulaužytas“, – teigė vyresnysis tyrėjas Takao Watanabe.
Medžiaga šiuo metu padengta keturiais taškų sluoksniais, kur kvadratiniame colyje galima saugoti 40 megabaitų informacijos, teigia tyrėjai ir priduria, kad pridėti daugiau sluoksnių neturėtų būti sunku.
„Hitachi“ dar nenusprendė, kada mikroschema bus imta naudoti praktikoje, tačiau tyrėjai mano, kad visų pirma ją galėtų išbandyti duomenis kaupiančios vyriausybinės agentūros, muziejai ir religinės organizacijos.