AMD oficialiai pristatė FX (Vishera) procesorius (0)
Kompanija "Advanced Micro Devices" (AMD) oficialiai anonsavo savo stacionariems kompiuteriams skirtus procesorius "Vishera" su "Piledriver" architektūra. Pastarieji "FX Series" atstovai atvyko pakeisti "Zambezi" ("Bulldozer" architektūra) modelius, kurie rinkoje pasirodė 2011 m. ir tapo vienais nesėkmingiausių kompanijos AMD produktų per visą jos gyvavimo istoriją.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Galiausiai pasinaudosime žurnalistų iš portalo "Anandtech" atliktais testais. Su išsamiais rezultatais galima susipažinti čia, o mes tiesiog pabandysime padaryti trumpą išvadą, žvelgdami į "AMD Vishera" atstovų pasirodymą.
Taigi dabartinis flagmanas "AMD FX-8350" su kompanijos pasirinktu 4 branduolių varžovu iš "Intel" stovyklos "Core i5-3570K" gali rungtyniauti tik tuomet, kai programa išnaudoja ne mažiau kaip šešis branduolius vienu metu. Pasiekti "Core i7-3770K" lygį AMD flagmanui nepavyksta, kadangi "Intel" atstovas gali didinti srautų skaičių "Hyper-Threading" technologijos dėka.
Kartu galime matyti, jog "Vishera" paveldėjo tą pačią "Bulldozer" bėdą: silpnus skaičiavimų branduolius. Tokiu būdu, galima konstatuoti, kad bent jau AMD flagmanas patrauklus tuomet, kai reikalaujama atlikti sudėtingas skaičiavimų užduotis, išnaudojančias visus branduolius – tai darbas su video kodavimu, darbas su sunkiasvore grafika bei kitu „sunkiu“ turiniu. Taigi profesionalioms programoms AMD naujokas tiks neblogai, o jei dar atsižvelgtume į jų kainą, nebrangiai darbo stočiai šie procesoriai tinka puikiai. Kitose situacijose, kai kalbama apie tipines "namų" užduotis, kai kalbama ne apie turinio kūrimą, bet jo vartojimą, "AMD Vishera" rekomenduoti sunku. daugybė dabartinių programų sunkiai gali apkrauti visus branduolius, o tokiomis sąlygomis "Piledriver" architektūros atstovai pralaimi savo konkurentams, ir kartais labai smarkiai. Taigi galima konstatuoti, jog pirmoji "Bulldozer" patobulinimo karta, žinoma kaip "Piledriver" architektūra, atnešė žadėtą 10-15% spartos prieaugį, tačiau iš esmės jėgų pusiausvyros nepakeitė. Taigi kitais metais laukiami "AMD Steamroller" procesoriai turėtų pasiūlyti daug didesnį produktyvumo šuolį, nei tai padarė "Vishera", kadangi būsimi "Intel Haswell" procesoriai žada papildomą 5-15% produktyvumo prieaugį, lyginant su "Ivy Bridge". Daugiau "Vishera" spartos testų pamatysite žemiau pateiktuose grafikuose.