Su nauja versija, „Bluetooth“ technologija žvelgia į mažesnį energijos suvartojimą
(3)
Net neverta sakyti, kad „Bluetooth“ technologija naudojama dažnai ir jau gana ilgą laiką. Su ja lengvai prisijungiame bevieles ausines, klaviatūras, peles. Visgi ir kiti įrenginiai naudoja šią bevielę sąsają, kaip kad išmanieji laikrodžiai ir netgi širdies ritmo matuokliai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Kai mes pradedame kalbėti apie mažus įrenginius, kaip kad žingsniamačius, laikrodžius, ausines ir GPS imtuvus, jie dažniausiai būna labai maži, o mažas įrenginys negali turėti didelės baterijos. Dėl to „Bluetooth“ standartą plėtojanti organizacija su nauja jos versija ypač žvelgia į energijos suvartojimą ir stengėsi jį sumažinti, kiek tik galima labiau, tačiau tai nėra viskas.
Naujoji sąsaja turės „Bluetooth 4.0” vardą ir ją sudarys trys skirtingi produktai, bet jie gali būti viename įrenginyje: „Classic Bluetooth“, „Bluetooth High Speed“ ir „Bluetooth Low Energy“. Pirmasis leis senuosius įrenginius sujungti su naujuoju standartu, antrasis pasiūlys didesnę spartą, nei ji yra dabar, o trečioji, kaip jau minėjome, sunaudos ypač mažai energijos.
Dėl to šiek tiek keičiami ir „Bluetooth“ logotipai, kuriuos matote apačioje. Energiją taupanti „Bluetooth“ atmaina turės „Smart Ready“ (skirtas skleidėjui) ir „Smart“ (skirtas priėmėjui) vardus. Jei jūsų nusipirktas produktas turi „Smart Ready“ vardą, reiškiasi jis veikia su visais „Bluetooth“ įrenginiais. Jei vardas be „Smart“, jis vis tiek veikia su „Smart Ready“ ir senesniais „Bluetooth“ įrenginiais, o jei vardas ant produkto tik „Smart“, galimas tik „Smart Ready“ produktų palaikymas. Visgi jei visko nesupratote, apačioje esanti schema ypač lengvai suprantama.