Programišiai prieš šnipus (0)
Kompiuterių įsilaužėliai dažniausiai spaudos liaupsių nesulaukia. Tačiau dabar žinoma, kad masinį sekimą pradėjusi JAV Nacionalinio saugumo agentūra ir jos sąjungininkės gali šią nuomonę pakeisti. Kodėl? Norėdami apsisaugoti nuo šniukštinėjimo, turime suprasti, kaip tai daroma, ir tik nedaugelis, išskyrus pačias žvalgybos tarnybas, gali tai padaryti geriau už įsilaužėlius.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pernai Vokietijos naujienų žurnalas Der Spiegel paskelbė konfidencialaus techninės ir programinės įrangos katalogo detales, kuriuo NSA naudojosi informacijos iš mūsų kompiuterių išgavimui.
Dabar mes pranešame kaip kompiuterių saugumo tyrėjai pradėjo atvirkštinę kataloge išvardintos šnipinėjimo įrangos inžineriją jos veikimo išaiškinimui (žiūrėkite „Programišiai atkūrė nutekintus NSA sekimo įrenginius“).
Jų įgūdžiai padėjo mums sužinoti, kaip neįprastos NSA blakės fiksuoja kompiuterio ekrano vaizdus, įrašo klavišų paspaudimus, juos perduoda bei užtikrina, kad kompiuterių veiklą stebinčių virusų nebūtų įmanoma pašalinti.
Tačiau mažai tikėtina, kad įsilaužėlių veikla laimėtų tokį aukšto lygio apdovanojimą kaip Pulitzer prizas. Nepaisant to, jų pastangos yra tokios pat svarbios kaip ir Edwardo Snowdeno įspėjimai, apsaugantys mus nuo valdingų žvalgybos agentūrų.
New Scientist № 2974