Lietuvoje sumanyta, bet Kinijoje pagaminta „eSTAR“ planšetė: lietuviška ar kiniška? (18)
Lietuvos bendrovės „Mikrovisata“ prekės ženklas „eSTAR“ gali pasigirti gerais prekybos rezultatais užsienyje: pagal planšetinių kompiuterių pardavimus Graikijoje įmonė yra antroje vietoje, geri rezultatai ir kitose Pietų Europos šalyse. Lietuvoje sekasi ne taip gerai – įmonė papuola į pirmąjį penketuką. Visos bendrovės prekės surenkamos Kinijoje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Išgirdę apie lietuviškais vadinamus, tačiau Kinijoje surinktus produktus lietuviai dažnai ima piktintis ir sako, kad tai – paprasčiausias kiniškas produktas. Tačiau „Mikrovisatos“ atstovai mano kitaip ir primena, kad visi didieji kompiuterinės įrangos gamintojai prekes gamina užsienyje.
„Pasiskaičius komentarus po straipsniais iškyla klausimų. Žmonės klausia: kokie mes Lietuvos gamintojai? Mes, kaip ir dauguma garsių gamintojų,darome tą patį, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė
„eSTAR“ produktų grupės vadovas Artūras Byčius. – Jie visi gamina ten, kur pigiausia, o pigiausia – Kinijoje. Tai nereiškia, kad viskas pagaminama ir padaroma ten. Mes turime savo inžinierius, kurie nuolat seka naujoves, važinėjame po parodas, ir susirinkę aibę informacijos, sugalvojome, kokie bus mūsų planšetiniai kompiuteriai.“
Mažesnės kainos segmentas
„eSTAR“ gaminiai nukreipti į mažiausios kainos segmentą – planšetinį kompiuterį galima įsigyti nuo kelių šimtų litų.
A.Byčius konferencijos metu kartą patikino, kad „Mikrovisata“ rimtai žiūri į kokybę – tam Kinijoje buvo pasirinktas naujas partneris. O geriausiai kalba skaičiai – esą „eSTAR“ linijos planšečių gedimų laipsnis siekia 1,6 procento. „Jeigu šis skaičius mažesnis nei du procentai, manome, kad visai gerai“, – priduria A.Byčius.
2012 m. pristatytą „eSTAR“ prekės ženklą toliau vystyti nuspręsta po sėkmingų TV priedėlių gamybos. Tais metais „eSTAR“ pardavimas sudarė 3 proc. visų „Mikrovisatos“ pajamų, o šįmet, manoma, sudarys jau pusę.
Dabar bendrovė parduoda 19 „eSTAR“ planšetinių kompiuterių. Visi jie veikia su gamykline nemodifikuota „Android“ operacine sistema.
„Nuo pirmųjų mūsų pagamintų vieno branduolio kompiuterių jau pasikeitė maždaug penkios jų kartos, – prisimena A.Byčius. – Dabar planšetinis kompiuteris turi mažiausiai du branduolius ir yra su aukštos kokybės raiškos ekranu, šių metų pabaigoje planuojame turėti minimalų planšetinį kompiuterį su keturiais branduoliais.“
Šįmet pristatytas ir aukštesnio segmento 8 branduolių kompiuteris su IPS ekranu, taip pat ir su „Intel“, pavadintas „Crystal“, kuriame, pasak A.Byčiaus, panaudota ta pati technologija, kaip ir gaminant „Retina“ tipo ekranus. Planšetinis kompiuteris kainuoja 700 litų. Iki metų pabaigos planuojama išleisti tris kompiuterius su „Intel“ technine įranga, taip pat vieną su „Windows 8.1“ operacine sistema.
„eSTAR“ parduoda ir išmaniuosius telefonus. Šiuo metu parduodami 3 telefonai, iš kurių geriausiai perkamas 3,5 colio ekraną turintis „X 35 “ kainuoja du šimtus litų.
Geriau sekasi užsienyje
„Mikrovisatai“ geriau sekasi užsienio rinkose – ypač Graikijoje. „Mūsų partnerių duomenimis, šiais metais Graikijos rinkoje tapome antri pagal parduodamų įrenginių skaičių. „eSTAR“ rinkos dalis šioje šalyje nuosekliai auga – nuo kelių procentų veiklos pradžioje iki beveik 10-ies šiuo metu“, – pasakojo bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Anilionis.
Taip pat prekyba vykdoma Portugalijoje Bulgarijoje, Slovėnijoje, Airijoje. Artimiausiu metu „eSTAR“ planuoja plėstis į dar daugiau valstybių – pasirašytos sutartys Vokietijoje, Nyderlanduose, Didžiojoje Britanijoje.