„Tai išmaniųjų telefonų siaubas.“ Ypač aktualu dabar. Kaip juos nuo to apsaugoti ()
Išmanieji telefonai neturi ventiliatorių aušinti, kaip nešiojamieji kompiuteriai, todėl jie blogai toleruoja aukštą temperatūrą. Specialistai siūlo paprastas taisykles, kurios padės išvengti telefono perkaitimo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Remiantis „Apple“ ir „Samsung“ kompanijų teiginiais, daugelis išmaniųjų telefonų yra sukurti veikti 0–35 °C temperatūroje, todėl vyraujant karščiams vasarą įrenginiai dažnai perkaista. Apie tai, kaip apsaugoti telefoną per karščius, rašo „Axios“.
Telefonų meistras Carstenas Frauenheimas atkreipia dėmesį, kad išmanieji telefonai tampa vis galingesni, tačiau jų mažuose korpusuose nėra tokių ventiliatorių kokius turi nešiojamieji kompiuteriai. Karštis gali sutrumpinti baterijos veikimo laiką ir sugadinti kitas dalis, todėl vartotojai turėtų patys pasirūpinti savo prietaisų aušinimu.
Kad išmanusis telefonas per karštį neperkaistų, įjunkite mažos galios režimą ir nenaudokite įrenginio tiesioginiuose saulės spinduliuose. Taip pat neturėtumėte palikti išmaniojo telefono automobilyje ar šalia esančio šilumos šaltinio.
Perkaitus išmaniajam telefonui, ekrane pasirodo atitinkamas įspėjimas. Tokiu atveju telefoną reikia išjungti ir perkelti į vėsią vietą, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Patariama nuimti apsauginį dangtelį, nes kai kurie iš jų sulaiko šilumą ir neleidžia įtaisui atvėsti.
Specialistai taip pat perspėja, kad dėl perkaitimo kai kurie išmanieji telefonai gali automatiškai pakeisti darbo režimą, kad atvėstų. Kai kurios funkcijos nustos veikti, o ekstremaliomis sąlygomis telefonas gali išvis išsijungti.