„100 dūžių taisyklė.“ 4 gudrybės, kaip sudeginti daugiau kalorijų ()
Vaikščiojimas naudingas ne tik kūnui, bet ir protui. Kasdienio vaikščiojimo nauda sveikatai yra gerai žinoma, nes jis gerina virškinimą ir nuotaiką.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak jo, ėjimas vienodai naudingas ir protui, ir kūnui.
„Vaikščiojimas taip pat labai naudingas psichikos sveikatai. Einant išsiskiriantys endorfinai padės pagerinti nuotaiką ir bendrą psichinę savijautą“, – tikino M. Nolanas.
Tyleris Moldoffas, Niujorko specialiosios chirurgijos ligoninės kineziterapeutas, pažymėjo, kad kasdieniai pasivaikščiojimai stiprina kaulus ir raumenis, gerina sąnarių sveikatą ir mažina lėtinį kelio ir apatinės nugaros dalies skausmą.
„Įdomu, kad pastaruoju metu atliekami nauji tyrimai rodo, jog toks paprastas dalykas kaip vaikščiojimas gali būti išskirtinė mankšta, jei jis atliekamas teisingai“, – pažymėjo T. Moldoffas interviu ‚HuffPost‘.
Todėl T. Moldoffas ir M. Nolanas išvardijo 4 paprastas gudrybes, kaip maksimaliai išnaudoti vaikščiojimą.
Senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems žmonėms – daugiau paslaugų
T. Moldoffas pataria judėti greitos dainos ritmu, maždaug 100 dūžių per minutę dažniu, kad širdies ritmas pakiltų į aukštesnį tašką.
„Stenkitės sinchronizuoti savo ritmą... jei judate pagal dainą, kuri turi ... 100 dūžių per minutę, galite būti tikri, kad po kelių minučių pradėsite šiek tiek sulaikyti kvėpavimą ir pasieksite vidutinį intensyvumą“, – patikino jis.
Be to, intervalinė treniruotė, pavyzdžiui, į ėjimo mankštą įtraukiant trumpus greito ėjimo ar bėgimo intervalus, yra geras būdas padidinti širdies ir kraujagyslių sistemos intensyvumą.
Vis dėlto M. Nolanas rekomenduoja pradėti nuo mažų žingsnelių – 30 sekundžių bėgimo ar vienos minutės greito ėjimo intervalais – ir palaipsniui ilginti trukmę, kol organizmas prisitaikys.
M. Nolanas taip pat pataria įtraukti pritūpimus, atsilenkimus ir atsispaudimus, kad būtų įdarbintos skirtingos raumenų grupės.
Jis rekomenduoja planuoti pasivaikščiojimą ir iš anksto susirašyti pratimų rinkinius, taip pat nustatyti konkrečias maršruto vietas, kuriose galėtumėte atlikti pratimus su savo kūno svoriu.
Savo ruožtu T. Moldoffas pataria vaikščioti dėvint liemenę su papildomu svoriu ir pasiūlė pigią alternatyvą – knygų prikrautą kuprinę. Tai treniruotei suteiks papildomą iššūkį.
„Tiesiog tai darydami galite padėti padidinti medžiagų apykaitos greitį, o tai pagerina deguonies suvartojimą, o tai susiję su didesniu kalorijų deginimu“, – sakė jis.