Nerimą keliantis signalas. Kodėl katės nekenčia uždarų durų  ()

Naminiai gyvūnai gali elgtis neįprastai, kai yra šalia uždarų durų. Ir tam yra priežastis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kartais kačių ir kačių šeimininkai tampa savotiškos augintinių kovos su uždaromis durimis liudininkais. Katė gali įkišti letenas į durų tarpą, pradėti braižyti duris ir tuo pačiu metu keistai miaukti. Atrodo, kad katės tikrai nekenčia uždarų durų. Bet kodėl? Mokslininkai įvardijo priežastis, rašo „Live Science“.

Baimė praleisti ką nors įdomaus

Mokslininkai teigia, kad priežastis, kodėl kates taip erzina uždaros durys, yra ir evoliucija, ir patys gyvūnų šeimininkai.

Mokslininkai jau žino apie maždaug pusės žmonių nerimo būseną, kuri vadinama „baime praleisti ką nors įdomaus“. Anot kačių elgesio specialistės Karen Sueda, kažką panašaus galima pastebėti ir naminiams augintiniams. Tiesiog katės iš prigimties yra labai smalsios, todėl labai bijo, kad gali praleisti ką nors svarbaus ar įdomaus. Atsidūrusios prieš uždarytas duris katės būtinai nori išsiaiškinti, kas slepiasi kitoje pusėje.

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
13176 3

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

Kačių elgesio konsultantė Ingrid Johnson teigia, kad katės mėgsta stebėti viską, kas vyksta jų teritorijoje. Ši situacijos kontrolė padeda joms išgyventi laukinėje gamtoje ir kai kuriems žmonėms atrodo keistas elgesys, kai kalbama apie katės sąveiką su uždarytomis durimis.

Viena vertus, katės yra plėšrūnai, kurie turi medžioti, kad išgyventų, tačiau, kita vertus, jos turi jaustis saugios, kad išgyventų, sako Johnson. Tai yra, jų elgesyje nėra keistenybių, augintiniai tiesiog nori kontroliuoti situaciją aplinkoje.

Ko katės nekenčia labiausiai?

 

Pasak kačių elgsenos specialistės Jane Ehrlich, katės labai nemėgsta trijų dalykų: jos nekenčia pasirinkimo trūkumo, nekenčia kontrolės stokos ir nekenčia pokyčių. Katės nebūtinai nori dalyvauti tame, kas vyksta už durų, bet nori tiksliai žinoti, kas ten vyksta.

Tuo pačiu metu jos mėgsta savininkų dėmesį, o uždaros durys tam gali užkirsti kelią. Remiantis žurnale „Behavioral Processes“ paskelbtu tyrimu, dauguma kačių teikia pirmenybę žmonių bendravimui, o ne kažkam kitam, pavyzdžiui, žaislams. O katės nesupranta, kad uždarytos durys – tik laikina kliūtis tarp jų ir žmogaus. Kartais uždarytos durys yra kliūtis vietai, kurią katė tikrai mėgsta, todėl gyvūnui tai sukelia stresą, sako Johnson.

 

Kad sumažintų naminių gyvūnėlių nerimo lygį, kačių savininkai turėtų nuosekliai nustatyti, į kokią vietą namuose gyvūnas gali patekti. Tai yra, jei buto ar namo dalis turi būti uždaryta, tai taip turi būti visada, ir ne tik kai kuriais momentais.

Pavojaus signalas iš katės

Kartais naminiai gyvūnai gali patirti didelį stresą. Pavyzdžiui, jos gali keistai labai garsiai miaukti, užspausti ausis, net šnypšti. Toks elgesys gali būti nesusijęs su uždaromis durimis, o katės gali jį rodyti įvairiose namo ar buto vietose. Tai reiškia, kad augintinis dėl kažko labai nusiminęs ir gali būti susiję su sveikatos problemomis. Todėl specialistai pataria kreiptis į veterinarą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()