„Ne tik neveiksmingi, bet gali net pakenkti sveikatai“ ()
Papildai yra tik nereikalingos išlaidos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Daugelis žmonių tiki vitaminų ir maisto papildų nauda, laikydami juos svarbia sveikos gyvensenos dalimi. Tačiau ne visi tokie papildai yra tikrai veiksmingi. Kai kurie iš jų ne tik nenaudingi, bet ir gali pakenkti sveikatai.
TOP 5 papildai ir vitaminai, kurie neduoda naudos:
1. Multivitaminų kompleksai
Daugelis žmonių renkasi multivitaminus, tikėdamiesi aprūpinti savo organizmą visų reikalingų vitaminų ir mineralų asortimentu. Tačiau tyrimai rodo, kad multivitaminai nėra tokie veiksmingi, kaip manoma. Pasak daktaro Davido Jenkinso, sveika mityba, kurią sudaro įvairios daržovės, vaisiai ir riešutai, daug geriau aprūpina organizmą visomis jam reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Multivitaminai nėra kenksmingi, tačiau jų nauda sveikatai yra itin abejotina. Tai dar viena priežastis atkreipti dėmesį į savo mitybą ir nepasikliauti papildais.
|
2. Maisto papildai „detoksikacijai“
Daugelis mėgsta detoksikuojančius produktus, tačiau toksikologas Ryanas Marino teigia, kad to daryti nėra prasmės. Žmogaus organizmas jau aprūpintas viskuo, ko reikia toksinams išvalyti: šią užduotį atlieka pačios kepenys ir inkstai. Jei organaų veikla sutrinka, tai yra priežastis kreiptis į gydytoją, o ne leisti pinigus abejotiniems maisto papildams. Sveikam kūnui nereikia jokios papildomos „detoksikacijos“.
3. Vitamino D tabletės
Vitaminas D svarbus organizmui, tačiau per didelis jo kiekis gali būti pavojingas. Daktaras Muhammadas Ameras atkreipia dėmesį, kad šio vitamino vartojimas be gydytojo patarimo gali sukelti intoksikaciją. Vitaminas D iš tiesų yra svarbus, tačiau daugeliu atvejų pakankamą šio vitamino kiekį galima gauti natūraliai per saulės šviesą ir tinkamą mitybą. Todėl neturėtumėte jo vartoti tablečių pavidalu be gydytojo recepto.
4. Omega-3 kapsulės
Omega-3 papildai taip pat neduoda teigiamų rezultatų. Profesorius Peteris Cohenas iš Harvardo medicinos mokyklos pabrėžia, kad nėra įrodymų, jog Omega-3 kapsulės teiktų tokią pat naudą kaip natūralūs produktai. Daug geriau Omega-3 gauti su maistu, įskaitant riebią žuvį, riešutus ir augalinius aliejus. Papildai yra tik nereikalingos išlaidos.
5. Vitamino C tabletės
Vitaminas C yra plačiai prieinamas, tačiau geriausia jo gauti su maistu, o ne tabletėmis. Mitybos specialistė Bethany Thayer perspėja, kad per didelis vitamino C tablečių vartojimas gali sukelti neigiamų pasekmių, pavyzdžiui, pažeisti ląsteles ar sutrikdyti virškinimo procesą. Įtraukę į savo racioną citrusinius vaisius, žalumynus, kopūstus ir pomidorus, gausite reikiamą vitamino C kiekį be pavojaus perdozuoti.