Niekada taip nedžiovinkite skalbinių  ()

Pirmiausia turėtumėte naudoti patalpas, kurios yra suprojektuotos taip, kad atlaikytų drėgmę ir turi geras džiovinimo sąlygas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kur džiovinti didelius skalbinius, pavyzdžiui, paklodes? Kai džiovyklės nėra, o džiovinimo vieta namuose yra ribota, paklodės atsiduria, pavyzdžiui, ant durų. Naršant internetiniuose diskusijų forumuose paaiškėja, kad daugelyje namų ant durų kabančios paklodės yra įprastas vaizdas.

Tačiau namų ūkio ekspertė Niina Silander pataria niekada nedžiovinti skalbinių pakabinus ant durų.

„Tikriausiai taip galima išdžiovinti paklodę, bet durims tai nebus į naudą. Jos nėra pagamintos taip, kad būtų nuolat veikiamos drėgmės“, – sako ji.

Svoris ant durų taip pat gali būti žalingas. Jei be reguliaraus paklodžių džiovinimo ant durų kabinsite, pavyzdžiui, drėgnas antklodes, greičiausiai durų paviršius ir vyriai ilgainiui nukentės nuo svorio ir drėgmės.

Geriausias būdas

[Kuponas+Vokietija] Atlaiko 200 kg! Didžiulės SUP irklentės už rekordinę kainą - ribotas kiekis (Video)
11676 7

Specialus kuponas

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Anot Silander, patalynės džiovinimas lauke yra geriausias būdas, jei leidžia orai. Kieme, terasoje ar balkone paklodes galima pakabinti ant skalbinių virvės ar džiovyklos.

Silander rekomenduoja skalbinių virvę, kurią galima reguliuoti patalpoje, arba sulankstomą drabužių džiovinimo lentyną. To turėtų pakakti, kad skalbiniai galėtų išdžiūti.

„Galite kelis kartus sulankstyti paklodes ant stovo taip, kad jos nesiliestų prie žemės“, – sako Silander.

 

Anot jos, džiovinant paklodes galima kelis kartus apversti, kad klostėse neliktų drėgmės.

„Jei bute ventiliacija veikia taip, kaip turėtų, skalbiniai turėtų išdžiūti daugiausiai per dieną ar dvi. Priešingu atveju jie pradeda nemaloniai dvelkti“, – sako Silander.

Ar galima džiovinti svetainėje ar pirtyje (saunoje)?

Tinkamiausia patalpa skalbiniams džiovinti yra vonios kambarys. Jeigu vonios kambaryje yra šildomos grindys, skalbiniai džiūsta efektyviau. Džiovinimo metu rekomenduojama palikti atidarytas vonios duris, kad skalbiniai išdžiūtų efektyviau.

Visuose vonios kambariuose tiesiog neužtenka vietos, todėl skalbinius tenka neštis į svetainę.

 

„Ypač žiemą, kai oras sausas, skalbinius džiovinti svetainėje netgi rekomenduojama. Šiuo metu, kai oro drėgnumas gana didelis, svetainėje geriau skalbinių nedžiovinti“, – sako Silander.

Jei skalbiniai svetainėje nedžiūsta, greičiausiai nepakanka namų vėdinimo.

Jei turite pirtį (sauną), ji gali pasirodyti kaip patraukli vieta dideliems skalbiniams džiovinti. Tačiau skalbinių niekada negalima džiovinti pirtyje dėl gaisro pavojaus.

Pirmiausia turėtumėte naudoti patalpas, kurios yra suprojektuotos taip, kad atlaikytų drėgmę ir turi geras džiovinimo sąlygas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()