Būtina rudenį ir žiemą. Gydo visas ligas. Užteks vos 1 šaukšto  ()

Rekomenduojama paros dozė yra 20-30 gramų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rudenį ir žiemą, kai organizmas ypač pažeidžiamas infekcijų, verta pasitelkti natūralius imuniteto stiprinimo būdus. Bičių duonelė yra unikalių savybių produktas, kuris dėl gausaus vitaminų ir mineralų kiekio veikia efektyviau nei medus.

Kas yra bičių duonelė?

Bičių duonelė – saldžiarūgščio skonio naminių bičių suneštos žiedadulkės, kurios koriuose suraugiamos pieno rūgšties bakterijų. Šia bičių duonele minta bičių perai bei jaunos bitės.

Bitės neša į avilius ir meta į korių akeles. Aviliuose jaunesnės bitės priekiniais žandais žiedadulkių rutulėlius sutrupina ir galvomis gerai suspaudžia. Taip bitės dirba, kol žiedadulkėmis užlipdo du trečdalius akutės tūrio. Į tą pačią akutę dėdamos įvairių augalų žiedadulkes, bitės jų nerūšiuoja. Kai akutės pripildomos, bitės jų viršų užpila medumi, užlipdo vašku – tokį mišinį palieka subręsti.

[Vokietija] Stulbinamos kainos nešiojamas dvigubo impulso taškinis suvirinimo aparatas - paskutiniai vienetai
13447 5

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Veikiant įvairiems mikroorganizmams, fermentams, esant didelei drėgmei ir šilumai (34–36 °C), maždaug per dvi savaites iš mišinio susiformuoja bičių duonelė. Bitėms tai – pagrindinis baltymų, riebalų, angliavandenių, mikroelementų ir vitaminų šaltinis. Per metus vidutinė bičių šeima suvartoja apie 25 kg bičių duonos (iš šeimos bitininkai jos paima 2–3 kg). Vienoje korio akelėje būna 140–180 mg bičių duonos. Geriausia bičių duona būna surinkta iš dobilų, sodo augalų, viržių, rapsų žiedadulkių.

Duonele maitinami bičių perai, kuriems augant reikia labai daug baltyminės medžiagos. Daug duonelės bitės vartoja pieneliui, vaškui gaminti, tranams maitinti, nes ir jie be baltyminio maisto greitai nusilpsta, o tokius tranus bitės išmeta lauk.

Bičių duonelė labai baltyminga, jos sudėtyje yra daug vitaminų (ypač B grupės), riebalų, angliavandenių, pieno rūgšties, kitų retesnių junginių, reikalingų bitėms vystytis. Naudojama gydant inkstų uždegimą, kepenų ir skrandžio, nervų ligas, aterosklerozę, mažakraujystę.

Vitaminų bomba

 

Bičių duonelė – tikra vitaminų bomba. Joje yra vitaminų A, C, D, E ir daugybė B grupės vitaminų. Šie vertingi ingredientai atlieka pagrindinį vaidmenį tinkamam mūsų organizmo funkcionavimui. Be to, žiedadulkėse gausu mineralų, tokių kaip geležis, kalcis, cinkas, magnis ir selenas, kurie palaiko įvairius medžiagų apykaitos procesus.

Be vitaminų ir mineralų, bičių žiedadulkėse taip pat yra nesočiųjų riebalų rūgščių, amino rūgščių ir fenolinių junginių, kurie palaiko organizmo regeneraciją, turi priešuždegiminį ir antibakterinį poveikį.

Dėl gausių maistinių medžiagų bičių žiedadulkės veiksmingai palaiko imuninę sistemą, padeda organizmui kovoti su infekcijomis ir peršalimu. Reguliarus bičių duonelės vartojimas gali sumažinti sergamumą infekcinėmis ligomis rudenį ir žiemą.

 

Bičių žiedadulkės taip pat teigiamai veikia odos būklę. Tai pagreitina regeneracijos procesą, palaiko žaizdų gijimą ir palengvina dermatologines problemas. Dėl priešuždegiminių ir maistinių savybių bičių duonelė dažnai naudojama kosmetikos gaminiuose ir natūralios priežiūros terapijoje.

Kaip vartoti bičių duonelę?

Norint visapusiškai pasinaudoti bičių duonelės naudingomis savybėmis, verta ją įtraukti į savo kasdienį mitybos racioną. Rekomenduojama paros dozė yra 20-30 gramų, o tai atitinka maždaug vieną valgomąjį šaukštą.

Bičių duonelę geriausia vartoti tris kartus per dieną, maždaug 30 minučių prieš valgį. Galite ištirpinti vandenyje ar arbatoje ir dėti į jogurtus, salotas ar kokteilius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(39)
(3)
(36)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()