Kaip atnaujinti žiemines striukes jų neskalbiant? „Lengvai pašalinsite nemalonų kvapą“ ()
Čia praverčia naminiai metodai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Po praėjusio žiemos sezono susitvarkėte storus drabužius. Tačiau tai nereiškia, kad jie bus tobulai švarūs ir kvapnūs. Kaltas šiuo atveju yra tinkamos ventiliacijos trūkumas. Žieminės striukės ir paltai dažnai laikomi spintose kartu su krūvomis kitų drabužių. Tokiomis sąlygomis sunku užtikrinti tinkamą oro cirkuliaciją, o tai skatina nemalonaus ir dulkėto kvapo atsiradimą. Ne visada galvojame apie medžiagų apsaugą nuo dulkių.
Ateityje verta prisiminti žieminių drabužių priežiūros taisykles, kad išvengtumėte tokių problemų.
- Laikykite drabužius sausoje ir vėdinamoje vietoje. Uždaros, ankštos ir drėgnos erdvės skatina nemalonaus kvapo atsiradimą.
- Paltams ir striukėms naudokite specialius užvalkalus. Apsaugosite juos nuo dulkių ir aplinkos kvapų.
- Venkite tiesiogiai purkšti kvepalų ar dezodoranto. Tokios medžiagos gali ne tik palikti dėmes, bet ir pritraukti nešvarumus.
Kaip atnaujinti žiemines striukes jų neskalbiant?
|
Ne visos medžiagos gali būti skalbiamos skalbimo mašinoje dėl deformacijos ir sunaikinimo pavojaus. Taip pat ne kiekvieną kartą galite nunešti drabužį į valyklą, kai reikia greitai atnaujinti paltą ar striukę. Čia praverčia naminiai metodai.
Paprasčiausias iš jų – vėdinimas lauke. Taip be vargo neutralizuosime nemalonius kvapus. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pakabinti striukę ar paltą ant pakabos kieme arba balkone. Tiesiog venkite vėdinti tiesioginiuose saulės spinduliuose, kad spalvos neišbluktų.
Visgi, rudens orai gali būti nepalankūs išnešti drabužiams į lauką. Tačiau ne viskas prarasta. Naudokite drabužių garintuvą arba lygintuvą su garų funkcija. Nukreipkite prietaisą į striukę ar paltą, vengdami tiesioginio kontakto su medžiaga. Medžiaga neturėtų būti šlapia. Jūs ne tik pašalinsite raukšles nuo audinio. Vandens garai efektyviai atnaujins striukę ir pašalins nemalonius kvapus. Be to, aukšta temperatūra naikina bakterijas ir erkutes, kurios gali kauptis storuose žieminiuose drabužiuose.
Parduotuvėje galite įsigyti specialių skysčių drabužiams gaivinti, tačiau tokio tipo preparatus sėkmingai galite pasigaminti ir patys. Tereikia į purškimo buteliuką įpilti virinto vandens ir įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus. Arbatmedžio eterinis aliejus puikiai tinka žieminiams drabužiams. Tai ne tik neutralizuoja nemalonius kvapus. Jis taip pat turi priešgrybelinių ir antibakterinių savybių, todėl neinvaziniu būdu dezinfekuos drabužius, pašalindamas alergenus ir bakterijas.