Matote šį bulvių pasikeitimą? „Geriau išmeskite į šiukšliadėžę, o ne valgykite“  ()

Bulvės yra populiarus daugelio pasaulio virtuvių ingredientas, tačiau ne visi stiebagumbiai tinkami vartoti. Svarbu žinoti, kurios bulvės gali pakenkti jūsų sveikatai ir kodėl tam tikri bulvių pokyčiai yra įspėjamasis ženklas.



© Pixabay (public domain) | https://www.pexels.com/photo/potatoes-beside-stainless-steel-cooking-pot-45247/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žalios dėmės ant bulvių. Kodėl tokių bulvių geriau nevalgyti?

Pažaliavusių bulvių spalva atsiranda, kai jos ilgą laiką veikiamos saulės arba dirbtinės šviesos. Tai yra chlorofilo lygio padidėjimo požymis, tačiau problema ta, kad kartu su chlorofilu didėja solanino – natūralios nuodingos medžiagos, esančios augaluose, koncentracija.

Solaninas apsaugo augalą nuo kenkėjų, tačiau didesniais kiekiais gali pakenkti žmogui. Didelė šios medžiagos koncentracija gali sukelti apsinuodijimo simptomus. Tada gali pasireikšti pykinimu, vėmimu, pilvo skausmu, viduriavimu ir galvos skausmu.

Net mažos žalios dėmės gali rodyti didelę solanino koncentraciją. Jei žalias plotas nedidelis, galite jį nupjauti, tačiau jei dėmės didelės, geriau nerizikuoti.

Ne tik skambus pavadinimas? Tiesiog puikus vaizdas už laaabai biudžetinę kainą („Titan Army P27GR“ monitoriaus apžvalga)
1111

Apie gamintoją pavadinimu „Titan Army“ išgirdau tik visai neseniai. O po trijų mėnesių naudojimosi monitoriumi„Titan Army P27GR“, galiu drąsiai pasakyti - daugumai vartotojų nėra prasmės švaistyti pinigus brangesniems įrenginiams.

Išsamiau

Solaninas verdant ar kepant neskyla. Štai kodėl taip svarbu prieš terminį apdorojimą pastebėti pažaliavusias bulves.

Žalios dėmės dar ne viskas. Ko dar reikėtų saugotis?

Žalios dėmės ant bulvių nėra vienintelė situacija, kai turėtume nustoti jas valgyti. Dažna dilema – jau pradėjusios dygti bulvės.

Daigai yra signalas, kad bulvė paseno ir pradeda gaminti daugiau solanino. Esant lengvam dygimui, juos galima pašalinti, tačiau jei dygimo procesas pažengęs į priekį, stiebagumbius reikia išmesti.

 

Prieš valgydami bulvę turėtume pasidomėti ir kitokiomis dėmėmis nei žalios. Rudos dėmės turėtų ypač sužadinti mūsų budrumą. Šį pokytį gali sukelti grybelinės ar bakterinės infekcijos, dėl kurių stiebagumbiai tampa netinkami vartoti.

Kaip laikyti bulves, kad jos kuo ilgiau išliktų šviežios?

Kad bulvės nesugestų, verta jas tinkamai laikyti. Bulves laikykite tamsioje, sausoje ir vėsioje vietoje, geriausia nuo 4 °C iki 10 °C temperatūroje. Nelaikykite jų šviesoje, kad jos netaptų žalios.

Perkant bulves geriausia rinktis kietas ir lygias, be matomų pažeidimų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()