Pabudę galite to nedaryti. Gydytojas paneigė populiarų mitą ()
Gali būti žalinga.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tiems, kurie nemėgsta netvarkos, kiekvieną rytą tenka pakloti lovą. Tačiau šis, atrodytų, teisingas įprotis turi „šalutinį poveikį“. Gydytojai ir čiužinių gamintojai rekomenduoja persvarstyti šį įprotį. Kodėl lovos klojimas iškart po miego gali būti žalingas ir kaip elgtis teisingai?
Iš šalies atrodo, kad teisinga pakloti lovą iš karto, nes tvarkingumas ir kruopštumas yra teigiamos savybės. Tačiau ekspertai suskubo paneigti šį mitą.
Pasak gydytojo Myro Figura iš Los Andželo, čiužiniuose, antklodėse ir pagalvėse linkusios kauptis žmogaus odos ląstelės, o tai skatina dulkių erkučių dauginimąsi. Šie mikroskopiniai voratinklius primenantys padarai paprastai yra nekenksmingi, tačiau jų pėdsakai gali sukelti alergiją. Paklota lova gali paskatinti jas daugintis patalynėje. Dulkių erkutės mėgsta drėgmę, o paklotoje lovoje ji padidėja.
|
„Vidutiniame čiužinyje gyvena daugiau nei 10 milijonų dulkių erkučių. Jei turite dvejų metų senumo pagalvę, 10 proc. jos svorio sudaro dulkių erkutės ir jų išskyros. Dulkių erkutės gamina alergenus, kurie gali sukelti astmą ir nosies užgulimą. Kai miegate, prakaituojate, o jos maitinasi šia drėgme“, – savo „Instagram“ paskyroje pasakojo daktaras Figura.
Be to, kad sukelia egzemą ir astmą, dulkių erkutės taip pat gali sukelti rinitą, kosulį, akių sausumą ir miego sutrikimus. Ekspertų teigimu, kai kurie žmonės gali gyventi su nuolatinio peršalimo simptomais nesuvokdami, kad iš tikrųjų dėl to kaltos dulkių erkutės.
Vietoj to gydytojas patarė palikti nepaklotą lovą bent valandą ar dvi.
„Tai leis drėgmei išdžiūti ir gerokai sumažins išgyvenančių dulkių erkučių skaičių“, – tikino jis.