Kodėl nereikėtų palikti telefono įkrauto elektros lizde  ()

Kiekvienas išmanusis telefonas reikalauja reguliaraus įkrovimo – paprastai bent kartą per kelias dienas.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Steve Johnson (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/closed-up-photography-of-two-iphones-1028674/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kai kurie žmonės, siekdami sutaupyti laiko, palieka įkroviklį nuolatos prijungtą prie elektros lizdo, nes nenori gaišti sekundžių ieškodami laido ir jungdami jį.

Kiti, priešingai, visada ištraukia laidą iš lizdo, bijodami galimų nelaimių, tokių kaip gaisrai, sukelti įkroviklių. Be to, manoma, kad nuolatinis prijungimas gali paspartinti įkroviklio gedimą.

Tačiau ar šie įtarimai pagrįsti? Ar tikrai saugu palikti įkroviklį prijungtą prie elektros tinklo?

Kas atsitiks, jei įkroviklį paliksite lizde

Daugelis žmonių mano, kad palikti įkrovimo laidą lizde yra nekenksmingas įprotis. Tačiau ekspertai įspėja: net ir tokiu režimu adapteris toliau veikia, o jo vidinės dalys greičiau dėvisi.

Nuolatinė įtampa didina gedimo tikimybę – tai ypač svarbu turint omenyje, kad įkrovikliai nėra skirti nuolatiniam prijungimui prie elektros tinklo.

Įjungti į elektros lizdą be išmaniojo telefono, adapteriai ir toliau vartoja elektros energiją. Žinoma, įrenginio viduje esantis transformatorius sumažina įtampą ir elektros energijos suvartojama minimaliai. Jei visą mėnesį laikysite įkroviklį įjungtą į lizdą, sąskaita už elektrą bus tik keliais centais didesnė.

[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
5196 2

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Daugeliui žmonių tai netrukdys, tačiau mėgstantys taupyti gali būti šokiruoti. Įprotis palikti įkroviklį elektros lizde gali sukelti traumų Jei namuose gyvena kūdikiai arba naminiai gyvūnai, rizika padidėja: jie gali netyčia paliesti įrenginį arba net užgriebti laidą.

Tai gali sukelti nelaimingus atsitikimus.

Gaisras dėl įkroviklio

Kitas pavojus, susijęs su nuolatiniais įkrovimo prietaisų prijungimais, yra perkaitimas ir gaisras. Tai ypač svarbu, kai kalbame apie pigius įkroviklius, pagamintus mažai žinomų gamintojų, kurie neturi patikimų apsaugos sistemų ar sertifikatų. Jei elektros tinkle kyla įtampos šuoliai arba jei yra pažeistas laidas, gaisro pavojus žymiai išauga.

 

Be to, kai keli įrenginiai prijungiami į tą patį lizdą per trišakį, tinklas gali būti perkrautas. Galiausiai, net ir mažas energijos suvartojimas prisideda prie aplinkos taršos – gaminant elektros energiją išmetamos šiltnamio efektą sukeliančios dujos.

Jei žmonės atsisakytų įpročio palikti įkroviklį prijungtą prie lizdo, tai būtų nedidelis, tačiau svarbus žingsnis mažinant anglies dvideginio pėdsaką ir rūpinantis aplinka.

Ar galima įkroviklį palikti lizde

Kai kurie iš pirmiau minėtų įspėjimų gali pasirodyti perdėti. Iš tiesų, jei adapteris naudojamas pagal paskirtį, nėra perkaitinamas ar veikiamas drėgmės, o pats įkroviklis yra patikimas gaminys, problemų rizika yra minimali. Tačiau verta atsižvelgti į kelias svarbias situacijas.

Vienas rimčiausių pavojų – tinklo perkrova. Tai gali įvykti, jei prie vieno trišakio arba prastos kokybės viršįtampių apsaugos įrenginio prijungiama keli adapteriai.

 

Tokios perkrovos gali sukelti gaisrus, todėl būtina pasirinkti tik kokybiškus viršįtampių apsaugos įrenginius ir neapkrauti jų nereikalingais prietaisais. Kitas pavojus – įtampos šuoliai. Nors dauguma šiuolaikinių adapterių turi įmontuotą apsaugą, jie gali būti paveikti stiprių įtampos kritimų, pavyzdžiui, dėl žaibo smūgio.

Tačiau miestuose žaibolaidžiai veiksmingai apsaugo nuo tokių situacijų, todėl tokio scenarijaus tikimybė yra labai maža. Jei viršįtampių apsauga yra prijungta tiesiogiai prie maitinimo šaltinio ir turi apsaugą nuo perkrovos, įkroviklius galite palikti lizde be didesnio rūpesčio.

Svarbu užtikrinti tiek ilgintuvo, tiek prijungtų įrenginių kokybę.

Rūpestingai ir atsakingai naudojantis įrenginiais, galima išvengti daugumos pavojų ir saugiai naudoti elektroniką.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Mokslotaskas.lt
Mokslotaskas.lt
(1)
(1)
(0)

Komentarai ()